Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Televizyon 2021 Masterchef şampiyonu kim oldu, Hasan mı Eren mi yarışmanın birincisi oldu? 14 Ocak Masterchef kim kazandı ve hangi yarışmacı şampiyon oldu? Masterchef birincisi...
    1

    Masterchef şampiyonu 2022 canlı yayında belli oldu! Finale adını yazdırmayı başaran Biltekin ve Eren Kaşıkçı, canlı yayında yaptıkları yemeklerle 2022 Masterchef Türkiye birincisi olmak için kıyasıya bir mücadele sergiledi. İki etaplı finalin ilk gününde Eren, Hasan'dan fazla puan toplayarak avantajı ele geçirmişti. Büyük finalin ikinci gününde, canlı yayında yemek yapan yarışmacılar, Mehmet, Somer ve Danilo şeflerden en yüksek puanı almak ve Masterchef birincisi olmak için çaba sarf etti.

    SON DAKİKA | MASTERCHEF ŞAMPİYONU 2021 KİM OLDU?

    İlk günde kendi seçtiği yemeklerden oluşan bir menü yapan Hasan ve Eren, avantajı ele geçirmek için büyük efor sarf etti. Eren'in hazırladığı menü şeflerden daha fazla puan topladı ve puan avantajıyla Eren ikinci güne önde başladı. Finalin son gününde imza tabaklarını yapan yarışmacılar, Masterchef şampiyonu almak için seyircilerin önünde bütün hünerlerini sergiledi. Peki, 2021 Masterchef şampiyonu kim oldu, hangi yarışmacı büyük ödülü kazandı? Masterchef birincisi Eren mi Hasan mı oldu?

    İşte, büyük final hakkında bilgiler ve Masterchef kim kazandı sorusunun cevabı

    2

    MASTERCHEF'TE İLK GÜNÜ KİM KAZANDI?

    MasterChef Türkiye’de ilk günde yarışmacılardan üç yemek istendi. Bu yemekler; ilk eleme turunda yaptıkları yemek, dört ana malzeme ile yaratıcı yemek ve hayatlarının dönüm noktası yemek...

    İlk oyunda yarışmacılar, ilk eleme turu geçmelerini sağlayan yemeği yeniden yorumladı. Yapılan yemekleri değerlendiren şeflerin verdiği puanlara göre Eren 24, Hasan 20 puan aldı.

    İkinci oyunda yarışmacılardan dört ana malzeme seçmeleri ve bu malzemeler ile yaratıcı bir tabak çıkarmaları söylendi. Sürenin sonunda tadım yapan şeflerin değerlendirmesi ile Hasan ve Eren, 19’a puan aldı.

    Son oyunda ise hayatlarında dönüm noktası olan, mesleğe yönelmelerine sebep olan yemeği yapmaları istendi. Yapılan yemeklerin tadımını yapan şefler, Hasan’a 20, Eren’e 23 puan verdi.

    Üç oyun sonunda Eren 65, Hasan 59 puan topladı.

    3

    MASTERCHEF TÜRKİYE FİNAL GÜNÜNDE NELER OLDU?

    MasterChef Türkiye 2021'de finalistler Hasan ve Eren bu akşam üç menü ile jüri karşısına çıkıyor. MasterChef final oyunlarında 4. Oyun içiin Eren Urla, Antep ve Anadolu yemeklerini Hasan ise Anadolu, Altı Ezmeli, Kapadokya yemeklerini yaptı. 5. Oyunda Eren Doğa, Zarzuela, Külah Hasan ise Deniz Mahsüllü Connoli, Atlas ve Churros yemeklerini yaptı.

    5. Oyunun sonunda imza tabaklarına geçmeden önce Hasan'ın puanı 103, Eren'in puanı 108 oldu.

    4

    MASTERCHEF ŞAMPİYONU KİM OLDU?

    Yarışmacılar, 6. ve son oyunda imza tabaklarını yaparak Masterchef şampiyonu olmak için kıyasıya bir rekabet ortaya koydu. 6. oyun öncesinde Hasan'ın 103, Eren ise 108 puanı bulunuyordu.

    Şeflerden toplamda 26 oy alan Eren Kaşıkçı, rakibi Hasan Biltekin'den 7 puan fazla alarak toplamda 134 oyla 2021 Masterchef Türkiye şampiyonu oldu.

    5

    MASTERCHEF EREN KAŞIKÇI KİMDİR?

    1989 doğumlu olan Eren Kaşıkçı 32 yaşındadır. Kırıkkale doğumlu olan yarışmacı Tokatlıdır. Bir kardeşi bulunan Eren Kaşıkçı'nın babası asker annesi ise ev hanımıdır. Yarışmaya Gökçeada’dan katılan Eren Kaşıkçı evli ve bir çocuk babasıdır.

    19 Mayıs Üniversitesi Turizm Bölümü'ne giden Kaşıkçı, bu bölümü tamamlamamıştı. MasterChef Eren 2012-2013 yıllarında özel bir aşçılık okulunda profesyonel eğitim almıştır.

    Gökçeada'da bir otelde şeflik yapan Eren, İmroz kuzusu yemeğiyle jüriden tam not almıştı.

    MASTERCHEF EREN HAKKINDA BİLİNMEYENLER İÇİN TIKLAYINIZ...

    6

    MASTERCHEF HASAN BİLTEKİN KİMDİR?

    Hasan Biltekin 27 yaşında ve aslen Nevşehirlidir. 184 cm boyunda ve 78 kilogram olan yarışmacı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu mezunudur.

    Yemek sektöründe liseden beri yer alıyor ve Nevşehir Belediyesporun mutfak şefliğini yapıyor.

    Bugüne kadar çok sayıda yemek yarışmasına katılmıştır ve madalyaları ile kupaları bulunmaktadır. MasterChef’e 2 kez katılan Biltekin, geçen sene 3 evet oyu almıştı ancak annesinin rahatsızlığı nedeniyle yarışmaya devam edememiştir.

    MASTERCHEF HASAN HAKKINDA BİLİNMEYENLER İÇİN TIKLAYINIZ