Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Kasımpaşa Kasımpaşa, Şota Arveladze, Kasımpaşa-Başakşehir maçının hakemi, Şota Arveladze'den Süleyman Abay'a eleştiri, Şota Arveladze açıklamalar, - Kasımpaşa Haberleri

    Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Arveladze, iki takımın da maça dikkatli başladığını belirterek, şunları kaydetti: "Kontrollü bir maç oldu. İlk devre biz onları biraz soldan kapattık. Bizim sağ taraf daha açıktı, oradan pozisyon bulabilirdik. Ani atak fırsatı olmadı. Rakip topun arkasında kaldı. Oyun tam hareketlenecek derken, Adem atıldı. 10 kişi kalınca ve Türk oyuncu bu kartı görünce, Viudez'i zamanında oyuna alamadık. Sonra 9 kişi kaldık. Mücadele ettik. Yine de gol atmaya çalıştık. Kötü maç olmadı. Eksik kalınca topu mecburen rakibe verdik ve gol yedik."

    Karşılaşmanın hakemi Süleyman Abay'la ilgili gelen bir soru üzerine Gürcü teknik adam, "Hakem, Adem için sanki 'atlasın da kart vereyim' diye geldi oraya. Eli cebindeydi yani. O kadar da net bir pozisyon değildi. Bazen hakemin oyunu okuması lazım. 'Bu hakem kolay veriyor, bu hakem kolay vermiyor' olmasın. Kurala göre hareket edilsin" değerlendirmesinde bulundu.

    Transfer sorularını yanıtlamayan Arveladze, sakatlığı bulunan Eren Derdiyok'un 1,5-2 ay içinde sahalara dönebileceğini kaydetti.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ