Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Beşiktaş Mario Gomez: "Fenerbahçe derbisi için çok heyecanlıyım" - Beşiktaş Haberleri

    Beşiktaş'ın yıldız oyuncusu Mario Gomez, Beşiktaş'ı Şampiyonlar Ligi'nde oynama hedefine ve kalitesine sahip bir takım olduğu için seçtiğini vurguladı.

    Sezon başında Fiorentina'dan kiralanan Alman golcü bu sezon gösterdiği performansla taraftarların sevgilisi haline gelmiş durumda.

    Bild'e kapsamlı bir röportaj veren Gomez, Beşiktaş'a gelmeden önce şüphe sahibi olmasına rağmen forma giydikçe ne kadar doğru bir karar aldığına ikna olduğunu belirtti.

    İşte Gomez'in röportajından çarpıcı bölümler:

    "BAŞLANGIÇTA ŞÜPHELERİM VARDI"

    "Beşiktaş'a gelmeden önce bir hayli düşündüm. Türkiye'ye gelirken neye adım atacağımı tam olarak bilmiyordum. Şüphelerim vardı. Benim için önemli olan şey şuydu: 'Şampiyonlar Ligi'nde yer almak istiyoruz ve bunu başaracak kalitemiz var' diyebilen bir takıma gitmek.

    Şu an forma giydiğim ligin kalitesi açısından geri adım atmış olabilirim ama önemli olan hangi ligde oynarsanız oynayın, gol atabilmek. Her hafta gol atmak ve kazanmak. Böyle olunca kendinizi iyi hissediyorsunuz. Beşiktaş'a gelmek benim için doğru karardı.

    "TARAFTARIN DA ŞÜPHELERİ VARDI"

    Takıma ilk geldiğimde taraftar da bana karşı şüpheyle yaklaştı. Beni tanıyorlardı ama Fiorentina'da çok sakatlandığımı da biliyorlardı. İlk bir iki haftada pek iyi değildim ama daha sonra benim tutkuyla ve bağlılıkla oynayan bir futbolcu olduğumu, burada olmaktan zevk aldığımı anladılar.

    "HERKES BU MAÇTAN BAHSEDİYOR"

    Fenerbahçe derbisi için çok heyecanlıyım. Onların stadında ilk kez forma giyeceğim. Tüm şehir bu maçtan bahsediyor çünkü şampiyonluk adına belirleyici bir sonuç ortaya çıkabilir."

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ