Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Galatasaray Dursun Özbek: Euroleague için iddialı bir takım kuracağız - Futbol Haberleri

    Türk Telekom Arena'da, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile yapılan iş birliği anlaşmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Dursun Özbek, Galatasaray Odeabank'ın ULEB Avrupa Kupası şampiyonluğuna ve gelecek sezon planlamalarına değindi.

    "Muhteşem bir zafer yaşadık ama artık geride kaldı" diyen Özbek, "Galatasaray Odeabank, ULEB Avrupa Kupası şampiyonluğunu Türkiye'ye getirdi. Bu gururu hem taraftarına hem de Türk milletine yaşattı. Bu zaferi bizlere yaşatan oyuncularımıza, teknik heyetimize, yönetimimize ve en başta da taraftarımıza teşekkür ediyorum. Sahada büyük bir destek vardı ve oradan zafersiz çıkmak mümkün değildi." ifadelerini kullandı.

    Özbek, artık önlerinde yeni bir sayfa bulunduğunu vurgulayarak, "Önümüzde THY Avrupa Ligi sayfası var. Daha çetin bir lig. Galatasaray'ın buradaki hedefleri de yüksek. Galatasaray, girdiği her yarışmada şampiyonluğu kovalayan bir marka. THY Avrupa Ligi'de de en iyi neticeleri almak, şampiyonluğu kovalayan bir takım olmak için faaliyetlerimizi bugünden itibaren başlatıyoruz." diye konuştu.

    Galatasaray taraftarlarının vereceği desteğin önemine vurgu yapan Özbek, "Gelecek sezon, THY Avrupa Ligi gibi daha zorlu bir kulvarda da oynayacağız. Herkesi kombine almaya davet ediyorum. Bu talepler bizi teşvik edecektir. Basketbolda Galatasaray'ın başarılarının devamını sağlamak için bunu rica ediyorum. Kombine taleplerinin yüksek seviyede gelmesini arzu ediyorum. Önümüzdeki sene için yine iddialı bir takım kuracağız. THY Avrupa Ligi'nde de şampiyonluğu kovalayan bir takım olacağız." değerlendirmesinde bulundu.

    Özbek, başantrenör Ergin Ataman'ın gelecek sezon takımın başında olup olmayacağı tartışmalarıyla ilgili olarak ise, "Ergin Ataman, Galatasaraylı bir koç. Şimdi Galatasaraylı olmanın verdiği haz başka bir şey. Ergin Ataman her zaman Galatasaray'ın başantrenörüdür ve öyle kalacaktır." diyerek sözlerini tamamladı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ