Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR

Atletico Madrid’den büyük umutlarla transfer olduğu Fenerbahçe’de çok büyük bir hayal kırıklığı yaratan Diego Ribas, Kanarya ile yollarını ayırarak ülkesine döndü ve Flamengo ile sözleşme imzaladı.

Özellikle geçen sezon Arena’daki G.Saray derbisinin son anlarında boş kaleye kaçırdığı golle hatırlanan 31 yaşındaki oyuncu, 2 yıl formasını giydiği Sarı-Lacivertli kulüpten primlerle birlikte toplam 7 milyon Euro’yu aşkın bir para kazanmıştı.

Diego’nun Flamengo’da alacağı ücret ise duyanları çok şaşırttı. Sambacı’nın yeni takımıyla yıllık 1 milyon Euro’dan 3 senelik sözleşme imzaladığı belirtildi.

‘OLAYLARLA İLGİSİ YOK’
Öte yandan Diego, F.Bahçe’den ayrılık gerekçesinin olaylarla hiçbir ilgisinin bulunmadığını söyledi. Sambacı, “Aldığım kararın Türkiye’de yaşananlarla ilgisi yok. Türkiye’de mükemmel yıllar yaşadım. Bunun için Türk halkına da teşekkür etmem gerekir. Umarım her şey sakinleşir” ifadelerini kullandı.

BİNLERCE TARAFTAR KARŞILADI
Bu arada Diego’yu Brezilya’da binlerce taraftar karşıladı. Omuzlara alınan Sambacı’ya dokunabilmek için adeta izdiham yaşanırken; çıkışta ise meşaleler yakıldı, coşku tavan yaptı. Ülke basınında uzun süredir böyle bir karşılama görülmediği haberleri yer aldı.