• Canlı Yayın
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlık ve Spor Bayramı kutlu olsun
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hakan Ünsal yaptığı açıklamada, yaşanılan kötü günlerin, birlik ve beraberlik ile atlatılacağını dile getirdi.

Hakan Ünsal, şunları kaydetti:

"Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Allah, Cumhurbaşkanımıza zeval vermesin, onu başımızdan eksik etmesin. Devletimizi, milletimizi daim kılsın. Bu ülke hakikaten çok güzel bir ülke. Biz birlik ve beraberliği sağladığımız sürece, dünyada bizi yıkabilecek hiç kimse yok. Bu millet o bayrağı öyle bir yere dikti ki dünya bu milleti gıptayla izliyor."

EMRE AŞIK: MUTLU VE GURURLUYUZ
Eski milli futbolcu Emre Aşık, Türk milletinin bir olduğunda neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdiğini belirterek, "Mutlu ve gururluyuz." diye konuştu.

Türk milletinin bir ferdi olduğu için gurur duyduğunu ifade eden Emre, "İfade edemeyeceğimiz şeyler yaşadık. Şehit de verdik ama vatanımızı vermedik. Bir olduğumuz sürece bizi bölemeyecekler. Ne mutlu Türküm diyene." diye görüş belirtti.

ALİ CANSUN BEGEÇARSLAN: BİR ARADA OLUNCA ÇOK GÜZEL OLUYORUZ
Eski milli futbolcu Ali Cansun Begeçarslan, demokrasi şehitlerinin milyonlarca insanın kalbine girdiğini belirtti.

Bir kesimin insanları ayırmaya çalıştığını ancak bunun milyonlarca insanı bir araya getirdiğini ifade eden Ali Cansun, şunları söyledi:

"Öncelikle 15 Temmuz'da kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Elbette şehitlik mertebesine eriştiler. Ailelerine sabır diliyorum. Belki kimi evladını, kimi babasını kaybetti ama milyonlarca insanın kalbine girdiler. Verdikleri demokrasi mücadelesiyle, tankların üzerine çıkarak, darbeye engel olarak, herkesin kalbinde yer ettiler. Bir olalım ve birbirimizi sevelim çünkü biz bir arada olunca, çok güzel oluyoruz. Bizi hiç kimse yıkamaz. Allah, bu acıları bir daha ülkemize yaşatmasın. İleride çocuklarımız, torunlarımız 15 Temmuz'da halkın vermiş olduğu milli mücadeleyi ve demokrasiye sahip çıkışını konuşacak. Sanırım bundan büyük bir birlik mesajı olamaz."

EVREN TURHAN: MUHTEŞEM BİR ORTAM
Eski milli futbolcu Evren Turhan da, ilk günden beri demokrasiyi desteklediklerini ve ülke için bir araya geldiklerini kaydetti.

Milletin verdiği desteği gördükten sonra, Türkiye'yi kimsenin yıkamayacağını daha iyi anladıklarını vurgulayan Evren, "Bu hain saldırıya halkımız çok güzel bir cevap veriyor." ifadelerini kullandı.

ALP PEHLİVAN: SÖZÜN BİTTİĞİ YER 
Eski futbolculardan Alp Pehlivan ise söyleyecek sözler bulmakta oldukça zorlandığını dile getirerek, bu vatanın evladı olmaktan onur ve gurur duyduğunu söyledi.

Türkiye'nin sorguladığı ve kaybettiğini düşündüğü bazı değerlerin, şu son 10 günde kaybedilmediğinin ispatlandığını aktaran Alp Pehlivan, "Sözün bittiği yer. Aslında sözü söylemesi gerekenler maalesef aramızda yok. Biz onlar sayesinde buradayız. Allah, onlardan razı olsun. Onlar en güzel mertebeye ulaştılar. Onların bıraktığı yerden bu halk devam ediyor. İnanılmaz bir duygu. Bu halkın önünde kimse duramaz. Artık bu ülke öyle deplasman yasağını falan da kabul etmez. Aştık onları." diye konuştu.

Eski futbolculardan Kerem İnan da, Türk bayrağının altında birleşmenin çok güzel olduğunu aktararak, bir daha böyle bir olayın yaşanmaması temennisinde bulundu.