Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Medipol Başakşehir Başakşehir'den özür ziyareti - Medipol Başakşehir Haberleri

    Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Asbaşkanlar Mesut Altan ve Mustafa Saral, futbolcular Emre Belözoğlu, Yalçın Ayhan, Volkan Babacan ve Ufuk Ceylan, Çaykur Rizespor maçı sonrası gerginlik yaşadıkları basın mensupları Selman Kutlu ve Ahmet Çağlar Yıldırım ile bir araya geldiler.

    "Gönüller alındı, kırgınlık bitti" şeklinde kulüpten yapılan açıklamada oyuncular, Selman Kutlu ve Ahmet Çağlar Yıldırım'a çiçek takdim ettiler ve birlikte fotoğraf çektirdiler.

    A Spor binasında gerçekleşen buluşmada ilk olarak söz alan Başkan Göksel Gümüşdağ, "Bu durumdan dolayı öncelikle üzüntü duyduğumu ifade etmek istiyorum. Başakşehir Futbol Kulübü tüm futbol dünyasının her zaman sempati duyduğu, her haliyle örnek olmaya çalışan bir kulüptür. Rize maçında yaşanan hadiseler kabul edilecek şeyler değildir. Bizim önceliğimiz insandır. İnsanın olduğu yerde de sevginin olması, merhametin olması şarttır. Biz insani görevimiz ve doğru olan bu olduğu için buraya geldik. Dolayısıyla Selman ve Ahmet kardeşimizin gönül kırgınlıklarını bitirmek için buraya geldik. Bir kez daha üstüne basa basa kulübümüzün, oyuncularımızın böyle bir konunun içinde olmalarının doğru olmadığını söylemek istiyorum. Birlikte kahvaltı yaptık, konuştuk ve helalleştik" dedi.

    Kaptan Emre Belözoğlu ise, "Başakşehir futbol takımının bir misyonu var. Türkiye'de daha önce elde edilmemiş birçok şeyi başarmak istiyoruz. Bu yaptığımız ziyareti başka hiçbir kulübün yapmayacağını düşünüyorum. Bu da ahlaklı sporculara yakışan bir davranıştır, duruştur. Herkese geçmiş olsun diyorum. Olayın bu noktaya gelmesini hiçbirimiz istemezdik. Bu takımın kaptanı olarak Turkuaz Medya Grubu ve arkadaşlarımızdan özür diliyorum. Bu örnek ortamı oluşturan başta yönetimimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

    Kaleci Volkan Babacan da yaşanan olaydan ötürü takım olarak çok üzüntülü olduklarını belirterek, "Öncelikle Turkuaz Grubu, A Spor çalışanları Selman ve Ahmet bey ile başkanımız ve yönetimimizden özür diliyoruz. Arkadaşlarımız iyi niyet gösterdiler ve burada bir araya geldik. Umarım bundan sonra bu tarz olayların yaşanmaması için hem bizler hem de medya mensubu arkadaşlar daha dikkatli oluruz" diye konuştu.

    Buluşma sonrası oyuncular, Selman Kutlu ve Ahmet Çağlar Yıldırım'a çiçek takdim ettiler ve birlikte fotoğraf çektirdiler.

    Bu olaydan sonra Yalçın Ayhan ve Ufuk Ceylan, Başakşehir yönetimi tarafından kadro dışı bırakılmıştı.Türkiye Futbol Federasyonu ise gazetecilerin darp edildiği olaya karışan Medipol Başakşehir oyuncuları Yalçın Ayhan, Ufuk Ceylan ve Volkan Babacan'ı "saldırı", Emre Belözoğlu'nu ise "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle tedbirli olarak PFDK'ya sevk etmişti.

    REKLAM

    İşte o karar...

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ