Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

G.Saray’da yaşadığı duruma herkesin şaşırıp, güldüğünü anlatan Bosnalı, “Hiç kimse benimle ne yapacağımıza dair konuşmuyor, bu da büyük bir şaka gibi” göndermesinde bulundu.

"İNSANLAR GÜLÜYOR"
Cimbom’un Bosnalı’sı Misimovic dertli mi dertli. G.Saray’da kadro dışı bırakılmasına anlam veremediğini söyleyen Misi, arkadaşlarının bu duruma çok şaşırdıklarını belirterek, “Daha da kötüsü insanlar bu duruma gülüyor” dedi.

Son zamanlarda yaşadıklarıyla ilgili HABERTÜRK’e içine döken G.Saraylı futbolcu, “Kulüpte hiçbir yetkili benimle konuşmuyor. Ne olacak bilmiyorum. Yaşadıklarıma bakınca büyük bir şaka olduğunu düşünüyorum. Ancak güçlü karakterimle hâlâ ayaktayım. Tek başıma çalışıyorum, sahalara döneceğim günü bekliyorum. Ben bu durumu hak etmiyorum” açıklamalarında bulundu.

"BENDEN ÖZÜR DİLESİNLER"
“Galatasaray yönetimi ve yetkilileri benden özür dilemelidir” çağrısında bulunan Misi şöyle devam etti: Öncelikle gelinen bu noktada benim bir suçum yok. Herhangi bir hata ya da yanlış yapmadığımı düşünüyorum. Milli Takım’dan döndükten sonra Adnan Sezgin bana ‘Hagi senden memnun değil’ dedi ve kadro dışı bırakıldım. Saygısız ya da disiplin dışı bir davranışta da bulunmadım. Hatam yokken düştüğüm bu durumdan sorumlu değilim, özür bekliyorum. Beni bu duruma sokanların benden özür dilemesi gerekiyor. Yanlış yerde oynatılmama rağmen elimden geleni yaptım. Ayrıca iyi oynadığımı da düşünüyorum.

GÜLDÜĞÜ İÇİN SİLİNMİŞ
Hagi’yle Misi arasındaki köprüler, Bosnalı’nın kafile otobüsünde yenilgiye rağmen gülmesiyle atıldı.

Her şey Trabzon’da kaybedilen üç puan sonrasında başlamıştı... Misimovic oyundan alınmasına tepki göstermiş, yedek kulübesi yerine direkt soyunma odasının yolunu tutmuştu. İşte bu durum da Hagi’yi oldukça Öfkelendirmişti. Maçtan sonra takım otobüsüne üzgün ve sinirli binen Hagi’nin Misimovic’i o durumda bir de gülerken gördüğü ve bu yüzden iyice çileden çıktığı belirtildi.

"NE YAPAYIM, AĞLAYAYIM MI?"
Bosnalı’ya, “Arkadaşların maç kaybettikleri için üzgün ama sen gülüyorsun. Nedir bu disiplinsizlik?” diye çıkıştığı öğrenilen Hagi’nin aldığı cevap ise kafile otobüsündeki ortamı iyice germiş: “Ne yapayım ağlayayım
mı?..” Rumen çalıştırıcının işte bu yanıtının ardından sportif direktör Adnan Sezgin’e, “Bu adamı artık istemiyorum, idmanlara bile almayacağım” dediği vurgulandı.

"DEVREYİ BEKLİYORUM"
“Galatasaray’daki durumum henüz net değil. Ocak ayında oturup konuşacağım ve bu işi çözmeye çalışacağım. Ama bunun için bir ay daha beklememiz gerekiyor.”

"EŞİM ALMANYA'YA DÖNDÜ"
“Eşim ve çocuklarım Almanya’ya döndü. Ev konusunda burada problemlerimiz oldu. Şu an eşim Almanya’da. İstanbul’da tek başımayım.”

"TARAFTAR ÇOK BÜYÜK"
“Galatasaray taraftarı çok etkili ve güçlü bir taraftar. Daha önce bu kadar büyük bir taraftar önünde oynamadım. Keşke fırsatım olsaydı da gerçek Misimovic’i izlettirebilseydim.”

"HAGI YÜZÜME SÖYLESİN"
“Hâlâ Hagi ile bir kelime bile konuşmadık. Kadro dışı bırakıldığımdan beri tek çalışıyorum. Doğru olan teknik direktör ve futbolcunun yüz yüze konuşup bu işi çözmesidir. Aracılarla değil. Herkes ne düşünüyorsa
birbirinin yüzüne söylesin. Eğer biriyle problemin varsa bunu o kişinin
yüzüne söylemelisin. Doğru olan yol bu. Benim Hagi ile sıkıntım yok. Ama onun var. Bu yüzden onun benimle konuşması gerekiyor.”

"PİŞMAN DEĞİLİM"
“Bu yaşadıklarıma rağmen hâlâ Galatasaray tercihinden pişman değilim. Rijkaard’ın olması ve Galatasaray’ın Avrupa’da tanınan bir kulüp olması benim Galatasaray’ı seçmemde önemliydi. Hem milli takım hem de kulüp maçları için birçok defa Türkiye’ye geldim. Özellikle İstanbul’a her geldiğimde burada futbola olan ilgi ve sevgi beni çok heyecanlandırıyordu. Yaşananlar beni üzüyor ama ‘Keşke başka bir kulübe gitseydim’ demiyorum. Futbol ve hayat böyle.”

ANTALYA'YA KAÇTI!
Misimovic, Bosna Hersek’in hafta sonu Antalya’da Polonya’yla oynayacağı özel karşılaşma için milli takıma davet edildi. Bunu fırsat bilen Misi, A2 takımıyla idman yapmaktansa apar topar Antalya’ya gitti.

HTSPOR / ÖZEL RÖPORTAJ / Senad OK