Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yarı finalde Portekiz ile karşılaşacak son şampiyon İspanya'da teknik heyetteki yetkililer rakiplerinden çekindiklerini söylediler.

İspanya Milli Takımı yetkililerinden Francisco Jimenez, Polonya'nın Gniewino kentindeki basın toplantısında, Portekiz'i ve kendilerine sorun oluşturacak yönlerini değerlendirdi.

Çok iyi pres yapan bir takım olan Portekiz'in, turnuvada İspanya'ya en çok sorun çıkaracak takımlardan olduğunu vurgulayan Jimenez, ''Portekiz, güçlü bir takım. Oyun tarzı ve üst düzey pres yapmaları nedeniyle bize en çok sorun çıkaracak takım olduklarını düşünüyorum'' dedi.

Teknik kadroda rakiplerin analizini yapmakla görevli olan Jimenez, Portekizli Cristiano Ronaldo için de ''O takımda sadece Ronaldo yok, dünyanın en iyi stoperlerinden ikisine sahipler (Pepe ve Bruno Alves), orta sahaları topu dolaştırmayı biliyor, forvetleri de rakibin dengesini bozabiliyor'' diye konuştu.

Teknik Direktör Vicente Del Bosque'nin yardımcısı Toni Grande de Ronaldo'nun farklı bir oyuncu olduğunu belirterek, ''Fiziksel olarak çok güçlü, gerçek bir golcü, ancak onun için oyun tarzımızı değiştirmeyeceğiz'' diye konuştu.