Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Avrupa Şampiyonası Portekiz İspanya-Portekiz, Euro 2012, Cüneyt Çakır - Futbol Haberleri

    Portekiz'in ''Abola'' ve ''Record'' spor gazeteleri ile TSF radyosu, yarı final maçına Türk hakem Cüneyt Çakır'ın atanmasının Portekiz Futbol Federasyonu'nda ''rahatsızlık yarattığını'' ileri sürdü.

    ''Portekiz öfkeli'', ''Hakem Çakır'ın atanması alarm zillerinin çalınmasına yol açtı'' başlıkları atan Portekiz basını, maçı Türk hakemin yönetecek olmasını ''provokasyon ve Portekiz'e karşı bir tuzak'' olarak yorumladı.

    Portekiz basını, hakem Çakır'dan şüphelenmelerine gerekçe olarak, UEFA Hakem Komitesi ve İspanya Futbol Federasyonu Başkanı İspanyol Angel Maria Villar ile UEFA Başkan Yardımcısı Şenes Erzik arasındaki ''yakın dostluğu'' gösterdi. Erzik'in Unicef'in teknik danışmanlığını yaptığı hatırlatılırken, Barcelona'nın Unicef ile yaptığı forma reklamı anlaşmasını da Villar ile Erzik'in ayarladığı iddia edildi. Bununla bağlantılı olarak, hakem Cüneyt Çakır'ın yönettiği Şampiyonlar Ligi yarı finalindeki Barcelona-Chelsea maçı öne çıkartılarak, 2-2'lik skorun Chelsea'ye yaramasına rağmen hakem Cüneyt Çakır'ın İngiliz takımından Terry'i kırmızı kartla attığı ve Drogba'nın ceza sahasında düşürüldüğü pozisyonda penaltı vermediği, bu yüzden de İngilizler tarafından eleştirildiği yazıldı.

    Çakır'ın Avrupa Futbol Şampiyonası'nda İtalya-İrlanda maçında ''pek parıldamayan bir yönetim gösterdiğini'' savunan Portekiz basını, ''Buna rağmen Çakır'dan vazgeçilememesinin şaşkınlık yarattığı'' öne sürdü.

    Öte yandan İspanyol gazetesi Marca'da yayımlanan bir yorumda Cüneyt Çakır için ''Ukrayna-İsveç maçındaki 2 sarı kartı sorunsuz çıkardı. İyi bir hakemlik yaptığı İtalya-İrlanda maçındaki 7 sarı kart ve İrlandalı Andrews'e ikinci sarı karttan verdiği kırmızı kartı çıkartırken de elleri titremedi. Zamansız müdahaleden kaynaklanan faullere ve itirazlara dikkat etmek gerek. Umarım, maçtan sonra kimse Cüneyt Çakır'dan konuşmaz'' denildi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ