Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Diğer Olimpiyat Uluslararası Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu'nun incelemeleri yarın başlayacak - Olimpiyat Haberleri

    IOC Değerlendirme Komisyonu'nun aday kentlerden Tokyo ve Madrid'den sonra İstanbul'da yapacağı incelemeler 27 Mart Çarşamba günü sona erecek. IOC Başkan Yardımcısı İngiliz Craig Reedie'nin başkanlığını yaptığı 13 kişilik değerlendirme komisyonu, vizyon, kentsel miras ve iletişim, olimpiyat oyunları genel konsepti, siyasi destek ve halk desteği, yasal konular, çevre, finans, pazarlama, spor ve spor tesisleri, paralimpik oyunları, olimpiyat köyü, emniyet ile güvenlik ve tıbbi hizmetler, konaklama, ulaştırma ve medya faaliyetlerinden oluşan 14 tema üzerinde incelemeler yapacak. İstanbul'a dün gelen heyet için bu akşam Conrad Hotel'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı ve İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat ''Hoş geldin'' resepsiyonu verecek.

    İstanbul'daki temaslarında 4 gün boyunca sabahları sunumları takip edecek olan heyet, öğleden sonraları spor tesislerini gezecek. Komisyon, 27 Mart Çarşamba günü basın toplantısı düzenleyecek. Öte yandan, IOC Değerlendirme Komisyonu'nun incelemeleri öncesinde kentin çeşitli noktalarına İstanbul'un olimpiyat adaylığını simgeleyen afişler asıldı.

    RAPOR TEMMUZ AYINDA IOC'YE SUNULACAK

    Değerlendirme komisyonu, İstanbul'u da ziyaret ettikten sonra, 3 aday şehir hakkında hazırlayacağı raporları temmuz ayında IOC'ye sunacak. 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na ev sahipliği yapacak şehir 7 Eylül 2013 tarihinde Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te yapılacak 125'inci IOC toplantısında açıklanacak.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ