Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güncel Tramvay arızalanınca yolcular raylarda yürümek zorunda kaldı!
    1

    Kabataş-Bağcılar hattındaki tramvay Güngören İstasyonunu geçtikten sonra arızalandı.

    2

    DHA'nın haberine göre yolcular ise bir sonraki istasyona kadar raylarda yürümek zorunda kaldı.

    3

    Olay, Güngören tramvay istasyonunda saat 09.00 sıralarında meydana geldi.

    4

    T1 Kabataş-Bağcılar seferini yapan tramvay Güngören istasyonundan Zeytinburnu istikametinde seyrettiği sırada henüz bilinmeyen bir nedenle arızalandı.

    5

    Arıza nedeniyle seferler Mehmet Akif Ersoy İstasyonu ile Kabataş arasında yapılabildi. Bağcılar-Güngören istasyonları arasında tramvay seferleri durduruldu.

    6

    Tramvay ile yolculuk yapmak isteyen yolcular ise kapalı olan istasyonlar arsında uzun süre yürümek zorunda kaldı.

    7

    Tramvayın yol geçidinden arızalanması nedeniyle bazı yollar da trafiğe kapatıldı.

    8

    Hastaneden evine dönen Filiz Güler, "Hastaneden geliyorum, arıza var dediler. Bende yürüyorum. Bir önceki durakta indirdiler bizi. Gideceğim yere araç yok, o yüzden yürüyeceğim" dedi. Tramvayın onarım çalışmaları devam ediyor.

    9

    SEFERLER NORMALE DÖNDÜ

    AA'da yer alan habere göre de Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı'nda aksayan seferler, Güngören istasyonunun yakınında raydan çıkan tramvayın yerine yerleştirilmesinin ardından normale döndü.

    10

    YOLCULAR YAŞANAN DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ

    Kaza nedeniyle tramvayı kullanamayan, görme ve ortopedik engelli Şeyhmus Azun, AA muhabirine, durumdan dolayı bu sabah mağdur olduklarını söyledi.

    11

    Azun, İBB'den şikayetçi olduğunu dile getirerek, "Biz, Akıncılar'dan Mehmet Akif durağına kadar yürümek zorunda kaldık. İBB'nin Belediye Başkanı olarak niye toplu taşıma araçlarını devreye sokup vatandaşların mağduriyetini gideremiyorsunuz? Seçim zamanı mı insan yerine koyuluyoruz?" dedi.

    12

    Yolculardan Ersun Odabaşı, araca bindiklerinde Mehmet Akif durağına kadar gidileceğinin anons edildiğini ancak ne arızası yaşandığını bilmediklerini söyledi.