Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Hava Durumu TUFAN| Hava durumu son dakika: KAR, YAĞMUR, FIRTINA! 25 Ocak hava durumu

    Hava durumu bugün nasıl? 25 Ocak hava durumu tahmin raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son dakika tahminlere göre bugün, İstanbul ve İzmir'de dahil olmak üzere yurdun batı kesimlerinde sağanak yağış ve lodos fırtınasının etkili olması bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? Merak edip araştıranlar için haftanın ilk günü Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 25 Ocak hava durumu tahmin raporunu haberimizde derledik. İşte, "Hava durumu bugün nasıl?" sorusunun cevabı...

    25 OCAK HAVA DURUMU

    Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz Batı Karadeniz'in batısı ile Eskişehir, Çankırı, Ankara, Yozgat ve Kastamonu çevrelerinin sağanak, Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kıyı Ege, Çanakkale, Balıkesir'in batı kesimleri ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor. Rüzgar'ın Ege, Marmara, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'de yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis ile birlikte, doğusunda kuvvetli buzlanma ve don olayları bekleniyor.

    REKLAM

    Hava sıcaklığının ise; Doğu Anadolu'nun doğusunda mevsim normallerinin altında, diğer bölgelerimizde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

    YAĞMUR VE FIRTINAYA DİKKAT!

    Yapılan son değerlendirmelere göre; Ege, Marmara, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Batı Karadeniz’de güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-90 km/sa, yüksek kesimlerde 90-120 km/sa) bekleniyor. Akşam saatlerinde Kıyı Ege’den başlayarak zamanla diğer bölgelerde de fırtınanın etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

    İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Balıkesir’in batısı ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/m2), Antalya’nın doğusunda çok kuvvetli (50-75 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

    REKLAM

    DON BUZLANMA VE ÇIĞ UYARISI

    İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'da yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

    Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

    ÜÇ BÜYÜK İLDE HAVA DURUMU

    İstanbul hava durumu bugün nasıl? İzmir ve Ankara hava durumu nasıl? Bugün İstanbul'da yağmur yağacak mı? Bu soruların cevabını merak edip araştıranlar için üç büyük ilin hava tahmin raporunu haberimizde derledik. İşte, detaylar...

    İSTANBUL °C, 14°C

    Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

    İZMİR °C, 17°C

    Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

    ANKARA °C, 10°C

    Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

    MARMARA

    Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Çanakkale'nin güneyinde ve Balıkesir'in batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor. Rüzgarın güney, güneybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa, yüksek kesimlerde 90-120 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

    EDİRNE °C, 14°C

    Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

    KOCAELİ °C, 16°C

    Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

    EGE

    Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla ve Manisa'da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor. Rüzgarın güney, güneybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa, yüksek kesimlerde 90-120 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

    DENİZLİ °C, 14°C

    Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

    MANİSA °C, 14°C

    Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

    AKDENİZ

    Parçalı bulutlu, Batı Akdeniz'in yer yer çok bulutlu ve sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya'nın doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın iç kesimlerinde güney, güneybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa, yüksek kesimlerde 90-120 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

    ADANA °C, 17°C

    Parçalı ve az bulutlu

    ANTALYA °C, 15°C

    Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

    HATAY °C, 12°C

    Parçalı ve az bulutlu

    İÇ ANADOLU

    Parçalı, kuzeyi yer yer çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Yozgat çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzeybatısında kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölge'nin doğusunda gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayları bekleniyor.

    ESKİŞEHİR °C, 12°C

    Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

    KONYA °C, 10°C

    Parçalı, yer yer çok bulutlu

    BATI KARADENİZ

    Parçalı, yer yer çok bulutlu, batısı ile Kastamonu çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney, güneybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa, yüksek kesimlerde 90-120 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

    BOLU °C, 10°C

    Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

    KASTAMONU °C, 8°C

    Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

    ZONGULDAK °C, 18°C

    Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

    ORTA ve DOĞU KARADENİZ

    Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunun yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

    AMASYA °C, 14°C

    Parçalı ve az bulutlu

    SAMSUN °C, 19°C

    Parçalı ve az bulutlu

    TRABZON °C, 17°C

    Parçalı ve az bulutlu

    DOĞU ANADOLU

    Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don ile birlikte, yer yer pus ve sis olayları bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

    ERZURUM °C, -3°C

    Parçalı ve az bulutlu

    KARS °C, -6°C

    Parçalı ve az bulutlu

    VAN °C, 2°C

    Parçalı ve az bulutlu

    GÜNEYDOĞU ANADOLU

    Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayları bekleniyor.

    DİYARBAKIR °C, 9°C

    Az bulutlu ve açık

    GAZİANTEP °C, 10°C

    Az bulutlu ve açık

    ŞANLIURFA °C, 12°C

    Az bulutlu ve açık

    Haberi Hazırlayan: Mehmet Kerem Hançer
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ