Selcan Asyalı okul bitirme tezinde kamyonda 4 kişinin tecavüzüne uğrayacak

14.09.2018 - 08:07 | Güncelleme:

Mehmet Çalışkan'ın özel haberine göre, Selcan Asyalı, oyunculuk okulundan mezun olup olmayacağına karar verecek olan jürinin karşısında 4 kişinin bir kamyonda tecavüz ettiği kadını canlandıracak

 • 1 Selcan Asyalı eğitmenlerine tecavüze nasıl uğranıldığını gösterecek - Magazin haberleri
  1 | 13

  Selcan Asyalı...
  Yeni şarkısı 'Şansın Vardı' ile müzik kariyerine bir tuğla daha ekleyen ünlü şarkıcı, oyunculuğa da yönelerek Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veren bir oyunculuk okuluna devam ediyor.
  Selcan Asyalı'nın okul bitirme tezi eylül sonunda. Eğitmenlerinden oluşan jüri karşısında bir kamyonda 4 kişinin tecavüzüne uğrayan bir kadını canlandıracak.

 • 2 Selcan Asyalı eğitmenlerine tecavüze nasıl uğranıldığını gösterecek - Magazin haberleri
  2 | 13

  Oyunculuk kursuna gittiğinizi duydum. Neden oyunculuk dersleri alıyorsunuz?
  Müzik sektöründe geçmişte de günümüzde de birçok meslektaşım oyunculuk yaptı, yapıyor. 'Ben neden yapmayayım?' dedim. Ne var ki kendimi hemen kameraların önüne atmak istemedim. Önce oyunculuğun eğitimini almak istedim. Oyunculuk konusunda nasıl bir kariyerim olur bilemem ama aldığım derslerin öz mesleğim olan şarkıcılığıma oldukça katkısı olacağına inanıyorum. Elbette bir dizide veya sinema filminde rol almak isterim. Diksiyon ve oyunculuk eğitimim tamamladım. Eylül sonunda sınavım var. O sınavda Franca Rame Dario Fo'nun 'Kadın Oyunları' adlı kitabından 'Tecavüz' bölümünü seçtim. Tek kişilik bir oyun sergileyeceğim.

 • 3 Selcan Asyalı eğitmenlerine tecavüze nasıl uğranıldığını gösterecek - Magazin haberleri
  3 | 13

  O oyundan söz eder misiniz? Hikâyesi nedir?
  Kadına yönelik şiddet olayları ve tecavüzler elbette herkesi olduğu gibi beni de derinden etkiledi. 4 erkek, kaçırdıkları bir kadına kamyonda tecavüz ve işkence ediyorlar. Sınavda tecavüz anını okulun eğitmenlerinden oluşan jürinin önünde oynayacağım. Sınavı başarılı bir şekilde verirsem mezun olup Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alacağım.

 • 4 Selcan Asyalı eğitmenlerine tecavüze nasıl uğranıldığını gösterecek - Magazin haberleri
  4 | 13

  Neden 'Tecavüz' oyununu seçtiniz?
  İlk önce Nobel edebiyat ödülü almış bir yazarın eseri olması ilgimi çekti, sonra olayın gerçekten yaşandığını ve ilk sahneleyenin olayı yaşayan France Rame olduğunu okuduğumda çok etkilendim.

 • 5 Selcan Asyalı eğitmenlerine tecavüze nasıl uğranıldığını gösterecek - Magazin haberleri
  5 | 13

  Yeni şarkınızın adı 'Şansın Vardı'... Peki özellikle kimlerin sizde şansı vardır?
  Açık sözlü olanların. Hatta patavatsızlığa varacak şekilde açık sözlü olan insanların benim için her zaman şansı vardır. Onları çok severim, olumsuz eleştiriyi de hiç çekinmeden yapabilecek insanların benden yana her zaman şansları vardır, tabii donanımlı olmaları şartıyla. Yüzü mahcubiyetten kızarabilen insanların ve sözünü tutan insanların da hep şansı vardır.

 • 6 Selcan Asyalı eğitmenlerine tecavüze nasıl uğranıldığını gösterecek - Magazin haberleri
  6 | 13

  Albümünüzü tam donanımlı olduktan sonra çıkarmak için yıllarca beklediniz. Şimdi de bitirme tezi için zor bir oyun seçtiniz. Bu kadar idealist olmak kariyerinizde ne ölçüde işe yarıyor?
  Öncelikle kendimi tatmin ediyorum. Ayaklarımın yere sağlam basmasını, kendimde yeni keşiflerde bulunmak istiyorum. Gerisini zaman gösterecek. Verilen hiçbir emek boşa gitmez. Harcanan emekle elde edilen kazanımlar bir gün öyle bir yerde karşımıza çıkar ki...

 • 7 Selcan Asyalı eğitmenlerine tecavüze nasıl uğranıldığını gösterecek - Magazin haberleri
  7 | 13

  Şarkıcılıkta en önemli yeteneğinizin ne olduğunu düşünüyorsunuz?
  İyi bir yorumcu her tarzda şarkıyı en güzel şekilde seslendirebilmelidir. İyi bir yorumcu bunu başarmalıdır. Yorumcuların hepsi her tarz şarkıyı usulüne uygun söyleyemez ama bence yapabilmesi gerekir. Olması gereken budur. Ben iyi bir yorumcu olduğumu düşünüyorum.

 • 8 Selcan Asyalı eğitmenlerine tecavüze nasıl uğranıldığını gösterecek - Magazin haberleri
  8 | 13

  Neden her tarzı seslendirmek zorunda olunsun?
  Çünkü iyi bir yorumcu kaliteli, star ve kalıcı olmak istiyorsa bütün tarzları seslendirebilmeli. Aksi takdirde sanat yapılmış olunmuyor. Sadece iyi yorumcular kendilerini saygın bir şekilde geleceğe taşıyabilirler.

 • 9 Selcan Asyalı eğitmenlerine tecavüze nasıl uğranıldığını gösterecek - Magazin haberleri
  9 | 13

  Günümüzde iyi yorumculuk mu yoksa şov girl'lük mü geçer akçe?
  İyi yorumcu olmadığı halde kariyerlerinde belli kademelere gelen meslektaşlarım var. Doğru projeler, doğru şarkı seçimleri, doğru insanlarla çalışmak. Dinleyici kimi nereye koyacağını bilir.

 • 10 Selcan Asyalı eğitmenlerine tecavüze nasıl uğranıldığını gösterecek - Magazin haberleri
  10 | 13

  Kişi, iyi yorumcu değilse istediği kadar doğru şarkı seçsin, ne fark eder?
  Şimdi şarkıların şöyle bir özelliği var, ben onları kendi aralarında bölüyorum; dans ettiren şarkılar, slogan olsun diye yapılan şarkılar, bir de dinlerken gerçekten müzik dinlenildiğini fark ettiren şarkılar.

 • 11 Selcan Asyalı eğitmenlerine tecavüze nasıl uğranıldığını gösterecek - Magazin haberleri
  11 | 13

  Sadece iyi şarkı söylemek yeterli geliyor mu?
  Bizim işimiz çok komplike. Her şeyden önce biraz kafanın çalışıyor olması gerekiyor. Çünkü kariyer planlaması denilen bir şey var. O planlamanın inşaatı iyi yorumculuk üzerine yapılırsa en ideal olan elde edilir. Güzel bir ses, iyi yorumculuk, müzikten anlamak ve iyi bir ekip... İşte bizim sektörde başarının harcı.

 • 12 Selcan Asyalı eğitmenlerine tecavüze nasıl uğranıldığını gösterecek - Magazin haberleri
  12 | 13

  Kafanın çalışıyor olması tam olarak ne demek? Neler yaparsa bir şarkıcının kafasının çalıştığını, neler yapmazsa çalışmadığını anlarız?
  Kendini her ortamda en iyi şekilde taşıyorsa, mesleği adına doğru stratejiler belirliyorsa ve ekibini de vizyonu olan kişilerden oluşturuyorsa o şarkıcının kafası çalışıyor demektir.

 • 13 Selcan Asyalı eğitmenlerine tecavüze nasıl uğranıldığını gösterecek - Magazin haberleri
  13 | 13

  Kariyeriniz adına üzerinizde en çok hissettiğiniz baskı nedir?
  20 yılını müziğe vermiş birisi olarak bir çabam var. Üst düzeyde bir kariyer edinmek için uğraşıyorum. Ve bunun için de acele etmiyorum ama geç kaldığımı da düşünmek istemiyorum. Üzerimdeki baskı işte bu. Geç kalmış olabileceğim düşüncesi... Başka hiç bir baskı yok. İleride 'İdealist davrandım da ne oldu' diyerek hayıflanmak istemiyorum.


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!
2000
 • Misafir 15 Eylül 2018 Cumartesi 11:04
  reklamlar
 • Misafir 15 Eylül 2018 Cumartesi 09:40
  Başarılar o zaman
 • Misafir 14 Eylül 2018 Cuma 17:58
  yazık
Tüm yorumları göster(10)
Kalan karakter : 2000
adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.