Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

SinVR için, kayıtlı kullanıcılarının yetişkin temalı içeriklere erişim sağlamalarını ve kendileri gibi kullanıcılarla etkileşimde bulunmalarını sağlayan pornografik sanal gerçeklik oyunu diyebiliriz. İşte bu uygulamayı kullanan tam 20.000 kişinin kullanıcı adı ve mail adresinin tehlikede olduğu ortaya çıktı.

İngiliz siber güvenlik şirketi Digital Interruption tarafından yapılan açıklamada, SinVR uygulamasında önemli bir güvenlik açığının olduğunu duyurdu. Bunun üzerine bir açıklama yapan SinVR yetkilileri, bu geri bildirim için teşekkür ederek gerekli önlemlerin hızlıca alınacağını ve güvenilir bir siber güvenlik firmasıyla çalışarak benzer durumların tekrar ortaya çıkmasının önüne geçileceğini duyurdu.

SinVR, HTC Vive ve Oculus Rift'de dahil olmak üzere birçok sanal gerçeklik platformuyla çalışabilen bir uygulama. Siber güvenlik şirketinden yapılan açıklamada, şu an için kredi kartı bilgilerinin tehlikede olduğuna dair herhangi bir verinin olmadığı da belirtildi. Ancak böylesi bir platformda sadece kullanıcı adı ve mail adresi bile, insanların gizli kalmasını istedikleri bilgilerin ortaya çıkmasına sebep verebilir.