Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam İlişkiler Dünyaevine girmek 20 bin liradan başlıyor
    1

    Havaların ısınmasıyla düğün sezonu hazırlıklarını hızlandıran çiftler bu alanda hizmet veren iş kolları hareketlendirdi. Birçok insanın belki de bir kez yaşayacağı bu mutlu anın maliyeti 20 bin liradan başlıyor.

    2

    Havaların ısınmasıyla düğün sezonu hazırlıklarını hızlandıran çiftler, bu alanda hizmet veren iş kolları hareketlendirdi. Özellikle davetiye hazırlayanlar, gelinlik dikenler, çiçekçiler, fotoğraf stüdyoları ve kuaförlerin işleri yoğunlaştı.

    3

    Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) verilerine göre, geçen yıl 602 bin 982 kişi evliliğe "evet" dedi. Evliliklerin çoğu "düğün sezonu" olarak nitelendirilen yaz aylarında gerçekleşti.

    4

    Düğün sezonunun açılması ve çiftlerin hazırlıklarını hızlandırması, davetiye, salon, gelinlik, damatlık, takı, ayakkabı, kuaför, pasta, çiçek, fotoğraf ve video çekimi ile organizasyon işi yapan şirketlerin de aralarında bulunduğu 20'den fazla iş kolunu etkiliyor.

    5

    Yapılan araştırmaya göre, birçok insanın belki de bir kez yaşayacağı bu mutlu anın maliyeti 20 bin liradan başlıyor.

    6

    Bu paraya sahip olmayan çiftler ise ya taksit seçeneklerinden yararlanıyor ya da organizasyon firmalarının hazırladığı kampanya paketlerini değerlendiriyor.

    7

    Düğün organizasyon firmaları, sundukları standart paketlere masa düzeni, dantel veya saten masa örtüsü, sandalye giydirme gibi temel organizasyon hizmetlerini dahil ediyorlar.

    8

    Standart paketlerin fiyatlandırması genellikle davetli kişi sayısı üzerinden yapılıyor ve kişi başı 5 ila 15 lira arasında değişiyor. Bazı firmalar ise kişi başı fiyat değil toplam bir fiyat veriyor.

    9

    Örneğin temel organizasyon hizmetlerinin alındığı 150 kişilik bir düğünü ortalama 2 bin lira olarak belirleniyor. (AA)