Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Aggregation ne demek, aggregation tanımı ve anlamı nedir, aggregation örnek anlatımı nasıldır, aggregation kelimesinin kullanıldığı yerler nelerdir? Gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Aggregation Tanımı:

Aggregation kelimesinin anlamı; agregasyon, birçok farklı kısım veya bireyden oluşan bir grup, beden veya kitle, birimlerin veya parçaların bir kütleye ya da tümüne toplanması ve bu şekilde toplanma durumu olarak tanımlanır.

Aggregation Örnek Anlatımı:

Agregasyon olarak toplamanın tanımı, bir miktar alındıktan sonra toplanan herhangibir şey grubunu ifade eder. Bir agregasyon veya toplanmaya örnek, bir sınıf eylem davasında yer alan bir grup insandır.

Aggregation; birleştirme, herhangi şeyleri veya bireyleri biriktirme eylemi olarak tanımlanır. Agregasyon bir örneği, bir ilacın zararlı etkileri nedeniyle yaralanan bir grup insanı bulmak ve organize ederek toplamaktır. Farklı bir toplanma örneği de; Bir galaksi, yıldızlar ve gazın bir araya gelmesidir.

Aggregation Kelimesinin Kullanıldığı Cümleler:

  • Aynı elementin atomik ısısı, aggregation (agregasyon) durumuna bağlı olarak değiştiğinden, bunu dikkate alan bazı faktörlerin dahil edilmesi gerektiği sonucuna varılmalıdır.
  • Bununla moleküler agregasyon yoluyla bir sıvının deneysel bileşiminde değişiklik olmadan bir katıya geçebileceği görülür.