Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Süper Lig'in 33. haftasında dün konuk olduğu Beşiktaş'a 3-0 yenilen Aytemiz Alanyaspor'da yapılan eleştirilere cevap verildi.

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Beşiktaş karşılaşmasından sonra özellikle sosyal medya üzerinden başlatılan karalamaların ve itibarsızlaştırmaya yönelik iddiaların kendilerini üzdüğü belirtildi.

Bir Anadolu kulübü olarak Alanyaspor'un oynadığı her ligde şeref ve haysiyetiyle mücadele ederek bulunduğu konuma geldiği belirtilerek, "Dün akşam bir kez daha gördük ki futbolun yönü bu ülkede artık başka yerlere gidiyor. Kendi başarısı ile taraftarı olduğu kulüp dışındaki herkes ve her şeyin yok sayılacağı, haklı ya da haksız her türlü kazancın mübah sayılacağı bir noktadayız. Alanyaspor Kulübü olarak bizler, her zamanki gibi maçımıza çıktık ve mücadelemizi verdik. Kazanacak performansı ortaya koyamadığımız için kaybettik. Bu konu bu kadar basitken, kalecimizin yediği ve bizimn atamadığımız gollerden farklı bir anlam çıkarmaya çalışmak, bazı insanların ve birkaç sözde spor insanının ne kadar kötü kalpli olduklarının, insanlıklarının tükenme noktasına geldiğinin en büyük kanıtıdır." ifadeleri kullanıldı.

Alanyaspor'un bugüne kadar Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'a karşı defalarca kazandığı veya kaybettiği hatırlatılarak, dünkü maçın da geçmiş karşılaşmalardan hiçbir farkının olmadığı vurgulandı.

Girdikleri net pozisyonları gole çevirmiş olmaları halinde, bugün mevcut konuların konuşulmayacağı, hatta kendilerine methiyeler düzüleceği dile getirilirken, şu görüşlere yer verildi:

"Maçtan bir gün önce, kaldığımız otele en yakın noktada olduğu için BJK Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde yaptığımız ter idmanı, farklı yerlere çekiliyor. Bugüne kadar kulüpler Dereağzı'nda, Ümraniye'de ve Florya'da ter idmanı yapıp, sayısız maça çıktı. Bunun gündeme gelmesi bile insanların nelerden medet umduğunun göstergesidir. Bu ülkede futbol bakış açısı ve değerlendirmeler skor üzerinden olduğu sürece, futbolumuzun bir milim dahi ileriye gitme şansı yoktur. Bu ligin en iyi oyunlarından birini oynamaya çalışan bir takım olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da şerefimizle ve haysiyetimizle onurlu mücadelemizi vermeye devam edeceğiz."

ÇAĞDAŞ ATAN'DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, Beşiktaş maçı sonrası eleştirilere sosyal medyadan yaptığı paylaşımla yanıt verdi. Atan, sosyal medyadan paylaşımıyla eleştirilere yanıt verdi. Çağdaş Atan, paylaşımında, "Franz Kafka; Kirli bir camdan bakıp herkesi ve her şeyi kirli görüyorsunuz. Bir futbol adamı olarak değil bir insan olarak temennim kalplerimizin iyiliklerle dolu olması. Saygılarımla" dedi.

AHMET ÇAKAR NELER SÖYLEDİ?

Futbol yorumcusu Ahmet Çakar, Beşiktaş - Alanyaspor maçının ardından şu ifadeleri kullanmıştı: "Beşiktaş; güle oynaya, elini kolunu sallaya sallaya, herkesin "Acaba takılır mı" diye beklediği Aytemiz Alanyaspor maçını çok rahat geçti. Fakat dün gece sahada futbolun doğal akışına uymayan, tuhaf görüntüler izledik. 40 yılınızı futbola verdiğinizde bazı şeyler "Ne oluyor ya" dedirtiyor...

Alanyaspor gelmeye başlamıştı. Top döndü, Ghezzal'a geldi, biraz falsolu ama yumuşak vurdu. Kaleci Marafona'nın önünde kimse yok. Top kimseye çarpmıyor ama Marafona elini uzatma zahmetinde bulunmuyor ve Beşiktaş'ın ikinci golü geliyor. Bu aykırı pozisyonlarla birlikte hiçbir şey ima etmiyorum. Formsuzluk deyip, gülümseyerek geçiyoruz..."