Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Ankara Üniversitesi 139 sözleşmeli personel alımı detayları, kadro dağılımı, şartları, başvuru tarihleri
    1

    Kamu iş ilanlaırına bir yenisi daha eklendi. Ankara Üniversitesi 139 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. İş ilanında kadro dağılımı, adaylardan beklenen şartlar ve pozisyona göre dikkate alınacak KPSS puan türü de açıklandı. İşte, Ankara Üniversitesi 139 sözleşmeli personel alımı kadro dağılımı, başvuru tarihleri ve şartları...

    2

    ANKARA ÜNİVERSİTESİ 139 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI

    Ankara Üniversitesi kadro dağılımını açıkladı. Adaylar, pozisyona göre; KPSSP93 veya KPSSP94 puanına göre değerlendirilecek. Kadro dağılımı şu şekilde;

    Büro personelleri - 3 kişi

    Destek personeli (Hasta bakımı) - 7 kişi

    Destek personeli (Şoför) - 1 kişi

    Destek personeli (Temizlik, erkek) - 3 kişi

    Destek personeli (Temizlik) - 1 kişi

    Destek personeli (Temizlik, kadın) - 1 kişi

    Koruma ve güvenlik görevlisi (erkek) - 12 kişi

    Tekniker - 1 kişi

    Hemşire - 92 kişi

    Fizyoterapist - 1 kişi

    Diğer sağlık personeli - 1 kişi

    Röntgen teknisyeni - 1 kişi

    Sağlık teknikeri - 15 kişi

    3

    ANKARA ÜNİVERSİTESİ 139 PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHİ

    Ankara Üniversitesi 139 sözleşmeli personel için başvuruları 15 Mayıs 2024 ile 29 Mayıs tarihleri arasında alacak.

    Adaylar, başvurularını (http://personeldb.ankara.edu.tr) adresinden online olarak yapmalıdır; şahsen ve posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

    4

    ANKARA ÜNİVERSİTESİ 139 PERSONEL ALIMI BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

    - Elektronik ortamda eklenen belgeler incelendikten sonra, KPSS puan sıralaması esas alınarak atanmaya hak kazanan asıl ve yedeklerin listesi (http://personeldb.ankara.edu.tr) adresinden ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

    - KPSS puan sırasına konulmak kaydı ile boş bulunan pozisyonlardan hemşire pozisyonu için asıl sayı kadar yedek diğer pozisyonlar için 2 katı kadar yedek belirlenecektir.

    5

    - Başvuru sonunda, sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar, 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak belirlenecek olup herhangi bir yazılı ve/veya sözlü sınav uygulanmayacaktır.

    - Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihine göre yaşça büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ