Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Bir Zamanlar Kıbrıs oyuncuları kimler? Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi konusu nedir? Sorusu izleyiciler tarafından merak konusu oldu. Kıbrıs Türklerini konu alan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi ilk bölümüyle TRT 1 ekranlarında izleyicisi ile buluşacak. Yönetmenliğini Hakan İnan'ın yaptığı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisiyle ilgili merak edilenler haberimizde...

BİR ZAMANLAR KIBRIS OYUNCULARI VE KARAKTERLERİ KİMLER?

Serkan Çayoğlu: Ankaralı
Ahmet Kural: Kemal Dereli
Pelin Karahan: İnci Dereli
Gülper Özdemir: Doktor Ayşe
Tayanç Ayaydın: Samson
Devrim Saltoğlu: Rauf Denktaş
Hasan Küçükçetin: Derviş
Miray Akay: Pembe
Deniz Baytaş
Ahmet Sömers
Ömer Turan: Bekir
Nebil Sayın: Grivas
Emre Törün
Hakan Güner
Yunus Destebaşı: Ahmet Çavuş
Bade Arazlı

BİR ZAMANLAR KIBRIS NEREDE ÇEKİLDİ?

Dizi çekimlerinin bir bölümü Geçitkale beldesine bağlı olan İncirli Mağara'da gerçekleştirildi. Yerbilim Mühendisleri Odası Başkanı Oğuz Vadili, 200.000 yıl önce oluşmuş olan mağarada çekimler sırasında oluşabilecek tahribatın giderilmesinin imkânsız olduğunu ifade ederek çekimleri doğru bulmadıklarını söyledi.

BİR ZAMANLAR KIBRIS DİZİSİ KONUSU NEDİR?

1963 senesinde adanın pastoral coğrafyasında neşeli bir hayat süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile birlikte diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülür ve zorunlu bir göçe başlamak durumunda kalır. Ailenin başındaki Kemal Dereli ise kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelecektir.