Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde ve Avrupa'da aldığı sonuçlarla adını dünyaya duyurmuştur. 2007 yılından beri Galatasaray TV olarak platformlarda bulunuyoruz. 2009'dan beri sadece Digitürk platformundayız. Biz, bundan sonra bütün platformlara özgürce girebiliriz. Büyük bir fedakarlık gösterdi beIN SPORTS, münhasırlık hakkını kaldırdı. Galatasaray'ın iletişiminin bütün dünyaya ulaşması için çok önemli. beIN SPORTS sinyal hakkının da bilabedel bize devretme sözünü verdi. Korsan yayınlarla mücadele etmek hepimizin görevi. Pastayı büyütmemiz gerekiyor. Yerel ve yasal olarak yayıncı kuruluşa destek vermemiz gerekiyor.

RİVA, FLORYA VE KEMERBURGAZ

Kemerburgaz, Riva ve Florya birbirine yapışık 3 kardeş gibi. Biri diğerinden ayırt edilemez. Biz Florya'yı verdiğimiz bedel üzerinden aldık. Florya şu anda aldığımız değerinin, ekspertiz değilim ama sanıyorum 5-6 katı. Geçen yıl 7 yaş grubunun 5'inde şampiyon olduk. Altınordu bir tanesinde, Trabzonspor bir tanesinde oldu. Bu vesileyle altyapı sorumlularımızı ve teknik ekibimizi gönülden kutluyorum. Bunlara saha yetmiyor. Türk futbolundaki en büyük sorun bu. En az iki tane daha A Takım için antrenman sahasına ihtiyacımız var. Biri bekliyor, öteki antrenman yapıyor olmaz. Bunun için bize Kemerburgaz gerekiyor. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde ağırlıklı olarak alt yapı takımları yer alacak. 

BEDEL ÖDEDİK, KİMSE RAHATSIZ OLMASIN

Florya için 120 milyon TL + 37 milyon TL bedel ödedik. Florya'yı aldık, şimdi de Kemerburgaz'ı aldık. Devletimize gösterdiği anlayış için teşekkür ediyorum. Biz, bir bedel ödedik. 120 milyon + 8 milyon ödedik ve her ikisini de yapılandırdık. Bundan kimse rahatsız olmasın. Burada Emlak Konut'a da teşekkür ederim. 'Devlet desteğiyle yaptınız' deniyor. Devletin desteği bize ulufe değil, legal sınırlar ölçüsünde. 

KEMERBURGAZ PROJESİ HAZIR

Takımımızın Florya'dan Seyrantepe'ye gelmesi polis eşliğinde olmasına rağmen 1.5 saat sürüyor, bu durum futbolcularımızın da konsantrasyonunu bozuyor. Buradan müjdeyi veriyorum. Kemerburgaz arazisinde ruhsatı iptal edilen madencinin fiziki olarak tahliyesine başlandı. Projesi de hazır. 2 yıl içinde A Takımı Kemerburgaz'a taşımayı hedefliyoruz. Bu vesileyle Galatasaray Camiası'na sesleniyorum. Buradaki yatırım 150 milyon TL. Bizde büyük inşaat şirketleri var. Oralardan rica ediyorum. Lütfen Kemerburgaz'ın yapımına destek olsunlar. Biz yaparız, gücümüz yeter ama bize destek olanının da heykelini dikeriz. 

KÜÇÜLEREK BİR YERE VARAMAZSINIZ

Riva'da talep patlaması yaşandı. 1.500'e yakın villa var. Müthiş bir talep var. İlk 1 haftada 190 milyonu aşkın talep geldi. Bu, şuna yaradı, Riva'dan elde ettiğimiz gelirle Florya'yı kompanse edeceğiz. Sürekli olarak başarıya gereksinim duyan dinamik bir süreç içerisindeyiz. Sadece mali disiplini sağlayarak, tasarruf ederek gelirinizi artırmak zorundasınız. Hedefleri büyütmek ve bu hedeflere ulaşmak durumundasınız. Küçülerek bir yere varamazsınız.