Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Televizyon Çocukluk dizisi oyuncuları kimler? Çocukluk dizisi nerde çekiliyor? İşte oyuncu kadrosu
    1

    ÇOCUKLUK DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

    Çocukluk dizisinin çekimleri İstanbul'da gerçekleştiriliyor. Dizinin çekimlerinin yapıldığı ilçeler Kadıköy, Sultanahmet, Beykoz ve Sarıyer olarak biliniyor.

    ÇOCUKLUK DİZİSİ KONUSU NEDİR?

    Çocukluk dizisinde; tüm hayatını geride bırakıp Ali Kaan Umut Evi’ni açan Mahir Boztepe (Erdal Beşikçioğlu),ilk günden beri evine gelen her çocuğun doğru aileyi bulmasını sağlamıştır. Ali Kaan Umut Evi’nde aynı odayı paylaşan Mavi (Beren Gökyıldız),Mozi (Kübra Süzgün),Bambi (Nilay Yeral) ve Zeynep’in (Derinsu Akkuş) yeni ailelerini bulma yolunda yaşadıkları, öz ailelerine duydukları özlem ve kimi zaman uğradıkları hayal kırıklıkları onları birbirlerinden ayrılmaz kız kardeşler haline getirir, bu kardeşlik ileride, hayata el ele ve umutla sarılmalarını sağlayacaktır. Kızların her ihtiyaç duyduklarında yanlarında olan Ayşegül (Burcu Özberk) desteğini ve sevgisini onlardan hiç esirgemez.

    Çocukluk dizisinin çekimleri İstanbul'da yapılmaktadır.

    2

    ÇOCUKLUK DİZİSİ OYUNCULARI

    ERDAL BEŞİKÇİOĞLU - MAHİR

    5 Ocak 1970 yılında, Ünyeli bir baba ve Ankaralı bir annenin ilk çocuğu olarak Ankara'da dünyaya geldi. Orta öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji'nde tamamladı. İzmir Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi'nden mezun oldu. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girdi. Konservatuvar eğitimi sırasında "William Guskill" ile yaratıcı drama üzerine atölye çalışmalarına katıldı. 1993 yılında mezun oldu ve aynı yıl Devlet Tiyatroları'nda oyuncu olarak göreve başladı. 1995-96 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda müdür vekili olarak görev aldı.

    Hala Ankara Devlet Tiyatrosu'ndaki görevine devam etmektedir.

    Elvin Beşikçioğlu ile evlidir. Bir kızı ve bir oğlu vardır. Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın yeğenidir.

    3

    BURCU ÖZBERK - AYŞEGÜL

    12 Aralık 1989 yılında Eskişehir'de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunu olan Özberk, İlk ekran deneyimini 2013 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşamış, bu dizide Huricihan Sultan karakterini canlandırmıştır.

    Güneşin Kızları dizisindeki Nazlı Yılmaz karakteri kariyerinde dönüm noktası olmuştur. Erdal Beşikçioğlu'nun Tatbikat Sahnesi'nde Marquis de Sade Quills ve Woyzeck Masalı adlı oyunlarda rol almıştır. 2017-2018 yılları arasında TRT 1'de yayımlanan Aslan Ailem dizisinde oynamıştır. Ardından Direniş Karatay filminde Türkan karakterini canlandırmıştır. En son Kanal D'de yayımlanan Afili Aşk dizisinde oynamıştır. 2020'nin Ekim ayında FOX'ta başlayan Çocukluk dizisinde Ayşegül karakterini canlandırmaktadır.

    4

    BEREN GÖKYILDIZ - MAVİ

    29 Eylül 2009'da, İstanbul'da doğdu. Beren Gökyıldız ilköğrenimine devam etmektedir. Oyunculuk kariyerine ilk olarak Fox TV ekranlarında yayınlanan Kocamın Ailesi dizisiyle başlayan, Beren Gökyıldız oynadığı karakterle izleyenlerin beğenisini kazanmıştır.

    Küçük yaşına rağmen oldukça başarılı bir performans sergileyen, Gökyıldız Show TV'de yayınlanan Güldüy Güldüy Show'da oynamıştır. Daha sonra Star TV'de yayınlanan Anne dizisinde Melek Akçay karakterini oynayan, Beren Gökyıldız Vahide Perçin ve Cansu Dere gibi isimlerle aynı dizide rol almıştır.

    Ardından Bizim Hikaye adlı dizide Ayşe karakterini oynamıştır. Tv8'de yayınlanmış olan Kızım adlı dizide Öykü karakterini oynamış. Sonra Fox TV'de yayınlanan Mucize Doktor adlı dizide Betüş karakterini oynadı.

    5

    KÜBRA SÜZGÜN - MOZİ

    Kübra Süzgün 26 Haziran 2009 yılında İstanbul’da doğmuştur. Dizi oyunculuğuna FOX TV ekranlarında yayınlanan Kördüğüm dizisinde oynadığı Aslı karakteri ile başlayan Kübra Süzgün bugüne kadar pekçok reklam filminde yer almıştır. Beyazperde ile ilk defa “Resimdeki Sevgili” filminde Merve karakterini canlandırarak tanışan Kübra Süzgün şimdilerde FOX TV ekranlarında 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Kadın dizinde Nisan Çeşmeli karakterine hayat vermektedir.

    6

    NİLAY YERAL - BAMBİ

    7

    DERİNSU AKKUŞ - ZEYNEP

    8

    SELEN ÖZTÜRK - GÜLAY

    1980 yılında İzmir'de doğan Selen Öztürk 2004'te Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun oldu. "Kamelyalı Kadın", "Beş Yıl Geçince", "Leonce ile Lena" , "Hırçın Kız", "7-Şekspir Müzikali", "Bakarsın Bulutlar Gider" ve "İntiharın Genel Provası" oyunlarında oynadı.

    "7-Şekspir Müzikali" oyunuyla Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri Müzikal /Komedi dalında Gençlik Özel Ödülü ile Ankara Sanat Kurumu Övgüye Değer Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.

    "Bakarsın Bulutlar Gider" oyunundaki rolü ile Afife Jale Tiyatro ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu, "İntiharın Genel Provası" oyunundaki rolü ile 2018 Sadri Alışık Oyuncu ödüllerinde Komedi / Müzikal kategorisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adaylıkları bulunmaktadır. Oyun Atölyesi'nde sergilenen Hırçın Kız ve Araf oyunları ile Bab-ı Tiyatro'nun "Varolmayan Ayşe'nin Maceraları" oyunlarının müziklerini yapmıştır. Bab-ı Tiyatro'ya oyununda yaptığı çalışma Tiyatro Dergisi Ödülleri'nde En İyi Oyun Müziği adaylığını getirmiştir.

    Karayılan, Cümbür Cemaat Aile, Muhteşem Yüzyıl, Benim Adım Gültepe, Serçe Sarayı, Hatırla Gönül, Payitaht Abdülhamit, Azize dizilerinde ve “Çiçero”, Naim” ve “Mücadele Çıkmazı” sinema filmlerinde yer aldı.

    2011'de Evos Angels ve Kırmızıtürk tarafından "Yılın En İyi Kadın Seslendirme Sanatçısı" ödülünü alan Selen Öztürk, 2015 yılında Fazıl Say'ın Türk Bestecilerin çocuklar için yaptığı eserleri çalıp hikayelerini yazdığı “Çocuklar İçin” albümünde Anlatıcı olarak yer almıştır.

    Film, dizi, çizgi film, reklam ve sinema filmlerinde seslendirme yapmakta ve şarkı söylemektedir.

    Piyano, gitar, ukulele, mızıka, akerdeon çalabilen Öztürk'ün beste çalışmaları da bulunmaktadır.

    Selen Öztürk, “Çocukluk” dizisinde “Gülay” karakterine hayat vermektedir.

    9

    İPEK ÇİÇEK - NENE

    26 Mart 1999 İstanbul doğumlu olan İpek Çiçek, 21 yaşındadır. Halen Bilgi Üniversitesi'nde oyunculuk eğitimini sürdüren oyuncu Beyti Engin'den kamera önü oyunculuk eğitimleri almıştır. Son zamanlarda Mucize Doktor dizisinde bir bölümde Betüş'ün ablası Kübra karakteriyle izleyicilerin aklında yer etmiştir.

    2019 yılında Trt 1'de yayınlanan Elimi Bırakma dizisine Gamze karakteriyle dahil oldu. Dizinin final kararı almasının ardından oyunculuk eğitimlerine hız verdi ve CAS (Cihangir Sanat Atölyesi) Temel Oyunculuk Atölyesi temel oyunculuk eğitimlerini tamamladı. İpek Çiçek, Süreç Film'in Gençliğim Eyvah projesinde Ayşe karakterini canlandırmış, son olarak ise Çocukluk dizisinde Nene karakterine hayat vermektedir.

    Haberi Hazırlayan: Aslıhan Bayram
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ