Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Son Dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş Zeytin Dalı açıklaması!

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevkidaşı İbrahim Boubacar Keita ile ortak basın toplantısında açıklama yaptı. Erdoğan,Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "2348 teröristi etkisiz hale getirdik. Mehmetçiğimiz ve ÖSO olmak süre 120 şehidimiz var." dedi.

    ERDOĞAN'DAN AFRİN AÇIKLAMASI

    Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Yaklaşık son aldığım haberler de 2 bin 348 terörüstü etkisiz hale getirdik.Tüm terörsitleri bu bölgeden temizleyene kadar bu operasyonu sürdüreceğiz. Şehitlerimiz şüphesiz oluyor, canımız da yanıyor. Terörizme karşı samimi bir mücadele verilecekse tüm ülkelerin aynı tutumu benimsemesi gerekir. Sayın cumhurbaşkanı ile ele aldığımız bir diğer konu askeri alanda iş birliğimiz olmuştur.'' ifadelerini kullandı.

    Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Mali ile bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz. Sayın cumhurbaşkanı ile oldukça faydalı istişare yaptık. Barış ve uzlaşı sürecindeki gelişmeleri ele aldık. Biliyorum ki Mali terörden çok çile çekti. Bu acıyı biz de çektik, çekiyoruz, iyi biliriz. Mali'nin toprak bütünlüğüne verdiğimiz önemin altını çizmek istiyorum. Terör ile mücadelede Malili kardeşlerimizin yanındayız. Terörün dini, dili, kimliği yoktur. Her kim eli kanlı çeteleri belli bir din ve etnik kimlik ile özdeş hale getiriyorsa o terörün ekmeğine yağ sürüyor demektir. Batının terör karşısında vurdum duymazlığını tüm dünya izliyor. Ama ne yaptıkları önemli. Suriye'de terör örgütleri ile mücadelemiz yoğun şekilde devam ediyor. Mehmetçiğimiz ve ÖSO olmak süre 120 şehidimiz var.'' dedi.

    REKLAM

    MALİ'YE METROBÜS ÖNERİSİ

    Erdoğan Mali'de yaşanan ulaşım sıkıntısına ilişkin, ''Geldiğimden itibaren bir şey dikkatimi çok çekti. Ulaşımdaki sıkıntı. Toplu taşıma burada yok. Kendisiyle de konuştum bizde yok dediler. 'Burada metrobüs sistemine girmeye nasıl bakarsınız?' diye sordum. ''Ben bunu İstanbul'da gördüm çok beğendim'' dediler. Biz Türkiye'deki firmalar ile konuşarak irtibatı kurduk. Burada böyle bir projeye girecekler.Toplu taşıma sistemi özellikle Mali'yi çok çok rahatlatacak. Bu arada şahsıma devlet nişanı taktim etmeleri de beni çok onurlandırdı. Bunu milletim adına ben de kabul ediyorum.'' dedi.

    CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MALİ'DEN AYRILDI

    Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel uçak "CAN" ile TSİ 23.00'te Mali'nin başkenti Bamako'dan hareket etti.

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "CAN" ile TSİ 23.00'te Mali'nin başkenti Bamako'dan ayrıldı.

    Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı, Mali Uluslararası Bamako-Senou Havalimanı'ndan, Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita ile eşi Aminata Keita uğurladı.

    Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da Mali'den ayrıldı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ