Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa VİZCDANSIZLAR! Son dakika: Dede ile torununun topladığı mavi kapaklar çalındı - Haberler
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Torunu Melike Sarıtaş (18) ile sosyal medyada "Dede Torun Mavi Kapak" adıyla açtıkları hesap aracılığıyla 2008 yılından bu yana engellilere yardım eden Halit Aydoğan (74), evinin önünde bulunan kapakların çalındığını fark ederek polise başvurdu.

    AA'nın haberine göre, bunun üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olay yerinde inceleme yaparak fail ya da faillerin yakalanması için çalışma başlattı.

    Olayı gazetecilere anlatırken gözyaşlarına hakim olamayan Aydoğan, Emek Mahallesi'nden hayırseverlerin teslim ettiği 30 çuvaldaki yaklaşık 160 kilogram kapağı evinin önüne getirdiğini söyledi.

    REKLAM

    Torununun kapakların görüntüsünü çektikten sonra yanından ayrıldığını belirten Aydoğan, "Kapakları içeri alalım dedik, bir baktım ne kapak var ne bir şey. 5 dakika içinde gökten mi geldi? Bu sokaktan gelmiş değildir bu. Gökten sivrisinek gibi geldi, aldı gitti. O kapaklarla hemen hemen bir tekerlekli sandalye alma gücüne sahiptim. Kapakların gittiğine üzülmüyorum, bir engelli kardeşimizin yüzünü güldüremediğim için üzülüyorum." diye konuştu.

    Sarıtaş da destek olanlara teşekkür etmek amacıyla video çektiğini, kapak teslim etmek istediğini söyleyenler arayınca da evin önünden ayrıldığını dile getirdi.

    Olayın dedesi namaz kılmak için içeri girdiğinde yaşandığını ifade eden Sarıtaş, "Daha önce de sosyal medya hesabımız çalınmıştı. Şimdi de kapaklarımız çalındı. Ne istiyorsunuz bizden? Bir gün bu duruma düşünce mi anlayacaksınız elden ayaktan kesilmek nasıl bir şey?" dedi.

    Sarıtaş, fail ya da faillerin bir an önce yakalanarak kapakların bulunmasını diledi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ