Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Hava Durumu Son dakika! Yağışlar ne zamana kadar sürecek?

    Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye 19 Temmuz Cuma gününe kadar serin ve yağışlı havanın etkisi altında kalmaya devam edecek. Cuma gününden itibaren sıcaklıklar yurt genelinde artmaya başlayacak.

    Balkanlar üzerinden gelen yağışlı hava perşembe gününe kadar etkisini sürdürecek. Salı günü Trakya, Akdeniz'in batı illeri ile doğu bölgesi, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyi gök gürültülü sağanak yağışın etkisi altında olacak. Güneydoğu Bölgesi'nde ise aşırı sıcaklar etkisini sürdürmeyedevam edecek.

    Çarşamba günü ise tekrar serin ve yağışlı havanın tüm Türkiye'de etkili olması bekleniyor. Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz bölgesinin batı kısmı serin ve yağışlı havanın etkisi altında olacak.

    Perşembe günü yağışlar batı illerinde etkisini kaybetmeye başlarken, 19 Temmuz Cuma günü ise Orta ve Doğu Karadeniz hariç tüm Türkiye'de güneşin yüzünü göstermesi bekleniyor.

    Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyrederken, Türkiye genelinde sıcaklıkların 3 ila 5 derece artması bekleniyor.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ