Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Diğer Beyaz Saray'ın bahçesine eşyalarını fırlatan kişi yakalandı

    Gizli Servis, öğle saatlerine doğru ABD Başkanı Barack Obama'nın Beyaz Saray'da bulunduğu sırada adı açıklanmayan bir kişinin demir parmaklıkların üzerinden bazı nesneleri bahçeye fırlattığını, bu kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Bahçeye fırlatılan nesnelerin kişinin özel eşyaları olduğu belirtildi.

    Olay üzerine Gizli Servis, Beyaz Saray yakınında bulundan bölgeyi boşalttı ve girişleri kapattı. Çok sayıda turistin uğrak yeri olan Beyaz Saray'ın önündeki Lafayette Parkı da boşaltıldı.

    Dün de Beyaz Saray'a bir kişinin parmaklıklardan atlayarak girmeye çalıştığı, bu kişinin yakalanarak Gizli Servis tarafından yakalanarak Washington polisine teslim edildiği açıklanmıştı. Beyaz Saray ve etrafı dünkü olayda da bir süre giriş ve çıkışlara kapatılmıştı.

    Geçen yıl Obama ailesinin Şükran Günü sebebiyle içeride olduğu sırada Amerikan bayrağını omuzuna sararak Beyaz Saray'ın demir parmaklarını aşan kişi, yaklaşık 20 metre ilerledikten sonra görevlilerce yakalanmıştı.

    İki sene önceki olayda ise Beyaz Saray'ın önündeki demir parmaklıklardan atlayan ve 64 metre uzunluğundaki bahçeden koşarak geçen 42 yaşındaki Irak gazisi Omar Gonzalez, elindeki bıçağıyla Obama'nın konutuna kadar gitmişti. Skandalın ardından eleştirilerin hedefi haline gelen Gizli Servis Direktörü Julia Pierson 1 Ekim'de istifa etmişti.

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ