Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Brezilya'da tekne battı: 22 ölü

    Para eyaleti kamu güvenlik biriminden yapılan açıklamada, Xingu nehrinde teknenin henüz bilinmeyen bir sebepten battığı ve 22 kişinin öldüğü belirtildi.

    Açıklamada Santarem'den Para eyaletinin Vitoria do Xingu bölgesine gitmek için hareket eden teknenin, Porto do Moz kenti yakınlarında battığı kaydedildi.

    Arama kurtarma ekipleri, batan tekneden 15 kişiyi kurtardı.

    Deniz Kuvvetleri 2. Bölge Komutanı Flavio Almeida'nın yaptığı açıklamaya göre, Bahia eyaletinde Mar Grande-Salvador seferini yaparken Itaparica Adası yakınlarında 129 yolcusuyla batan teknedeki 22 kişinin cansız bedenine ulaşıldı, 21 kişi sağ kurtarıldı. Almeida, kazada kaybolanları arama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

    Itaparica Adası'ndaki Vera Cruz Belediyesinden yapılan açıklamada, Mar Grande'den kalkan yolcu teknesinin, Vera Cruz Limanı'ndan ayrıldıktan 1,5 saat sonra acil durum çağrısında bulunduğu, bunun üzerine bölgeye 3 kurtarma botu gönderildiği belirtildi.

    Öte yandan Bahia Valisi Rui Costa, eyalette 3 gün yas ilan edildiğini açıkladı. Costa, "Eyalet hükümeti, tüm imkanlarını mağdurlara yardım etmek için harekete geçirdi. Ben şahsen bu operasyonu ilk andan itibaren takip ediyorum ve gerekli tüm adımlar atıldı." ifadesini kullandı.

    XİNGU NEHRİ'NDEKİ TEKNE KAZASINDA ÖLÜ SAYISI 21'E YÜKSELDİ

    Para eyaleti kamu güvenlik biriminden yapılan açıklamada, Xingu Nehri'nde dün batan "Comandante Ribeiro" adlı yolcu teknesinde yaşamını yitirenlerin sayısının 21'e yükseldiği ifade edildi.

    Santarem'den Para eyaletinin Vitoria do Xingu bölgesine gitmek için hareket eden Comandante Ribeiro, Porto do Moz kenti yakınlarında henüz belirlenemeyen bir sebepten batmıştı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ