Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Torunlar GYO, Ali Sami Yen arsası üzerinde hayata geçirdiği ofis ve rezidanstan oluşan projesini "Torun Center" adıyla satışa çıkardı.

Torunlar GYO, İstanbul'un merkezindeki Ali Sami Yen arsası üzerinde hayata geçirdiği ofis ve rezidanstan oluşan projesinin adını ve satış rakamlarını düzenlenen basın toplantısı ile açıkladı.

"Torun Center" ismiyle satışa çıkan ve inşaatı devam eden projede satış fiyatları 580 bin dolar ile 3 milyon 900 bin dolar arasında değişiyor. Torunlar GYO yarışma ile belirlenecek ve büyük kent meydanında sergilenecek özel bir heykelle Ali Sami Yen Stadyumu'nun ruhunu yaşatarak vefa borcunu da ödeyecek. Toplam 1 milyar lira yatırım tutarına sahip projenin 2015 yılının 3. çeyreğinde tamamlanması planlanıyor. Zeminden 160 metre yüksekliğinde olan iki konut kulesi toplam 42 kattan, ofis kulesi ise 36 kattan oluşuyor.

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, toplantıda yaptığı konuşmada, "Torunlar GYO olarak, sektördeki uzmanlığımızı, yenilikçi yaklaşımımızı ve enerjimizi birleştirdiğimiz ve Torunlar'ın sektörel gücünü simgelediğini düşündüğümüz için projenin adını 'Torun Center' olarak belirledik. Proje gerek ismi gerekse logosu ile bizleri en iyi şekilde temsil ediyor" diye konuştu.

'TORUNLAR GYO'NUN BİLANÇOLARINDA HENÜZ ALİ SAMİ YEN YER ALMIYOR'

Projenin, Torunlar GYO hisselerine etkisine ilişkin bir soruya Torun, "Elbette, Torunlar GYO'nun hisselerini de etkileyecek bu proje. Bizim 31 Aralık 2012 itibariyle açıkladığımız Torunlar GYO'nun bilançolarında, henüz Ali Sami Yen yer almıyor. Önümüzdeki aylarda bilançomuza yansıması ile bunun da Torunlar GYO hissesine önemli katkıları ve değer yükseltecek hususlar olacağına inanıyoruz" karşılığını verdi.

AA