Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Galatasaray Galatasaray'da Mustafa Cengiz ve yönetimi mazbatalarını aldı - Galatasaray Haberleri

    Genel kurul divan başkanı Metin Aslan, törende ilk olarak başkan Mustafa Cengiz'in mazbatasını verirken, ardından sırasıyla yönetim kurulu, denetleme kurulu, sicil kurulu ve disiplin kurulunda yer alan üyelere mazbataları sunuldu.

    Metin Aslan, yaptığı konuşmada Mustafa Cengiz yönetimine başarı dileklerini ileterek, "Bu seçim süreci Galatasaray için çok gurur verici bir çerçevede gerçekleşti. Emsal kulüplere örnek teşkil edecek şekilde demokratik bir süreç yaşadık. Altı ay içinde 4 genel kurul yaptık. Aslında yorulduk bundan. Artık bir istikrara ve iş yapmaya odaklanma zamanı diye düşünüyorum. Başkanım size güç kuvvet diliyorum." diye konuştu.

    REKLAM

    Yönetimin önündeki süreçte elinden geleni yapacağına inandığımı dile getiren Aslan'ın, "Umarım döneminizi tamamlayabilirsiniz." demesi, salonda gülüşmelere neden oldu.

    Organizasyonun sonunda yönetim ve kurul üyeleri birlikte basın mensuplarına görüntü verip, fotoğraf çektirdi.

    Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, mazbata töreni sonrası yaptığı açıklamalarda UEFA ile olan görüşmelerle ilgili umutlu konuştu; Fatih Terim'in transfer konusunu kendilerine bıraktığını söyledi. Cengiz, UEFA'dan gelebilecek ceza konusunda "Fenerbahçemize, Beşiktaşımıza verilen kısıtlamaların benzeri bize de uygulanabilir" dedi.

    Önceliklerinin çalışmak olduğunu söyleyen Mustafa Cengiz, "4 ay bitti, 5 aydayız. Metin Aslan kardeşimin ifade ettiği gibi devamlı buraya gelip mazbata alıyoruz. İnşalla 3 sene görevimiz devam eder. Bayrak yarışında eski arkadaşlar buradalar hepsini gördünüz. Bizim camia ve bütün camialar başarıya endeksli. Bize görev verildi. Yıllardır üzerimizde kambur olan bu yükü camianın desteğiyle halledeceğimize inanıyoruz. " dedi.

    UEFA İLE FFP ANLAŞMASI

    UEFA ile olan görüşmelerle ilgili de konuşan Cengiz, "UEFA ile prensipte anlaşmalar bitti. Detay konularda da anlaşmak üzereyiz. Fenerbahçemiz ve Beşiktaşımız UEFA'dan nasıl sınırlandırmalar aldıysa benzeri bize de uygulanacak. Detayı imza atınca açıklayacağım. " diye konuştu.

    Hedeflerini Avrupa'da kupa kazanmak olarak gösteren Mustafa Cengiz, "Bizim için en önemli hazine kurucumuz Sami Yen'in dediği gibi, 'Yabancı takımları yenmek' onlara düşman değiliz. Hedefimiz; Real Madrid'in, Barcelona'nın yerini almak. İnşallah finalleri kazanırız. Bu bizim rüyamız. İnşallah bu rüyamız gerçekleşir." ifadelerini kullandı.

    AVRUPA'DAN 50 MİLYON EURO GELİR HEDEFİ

    Avrupa'dan 50 milyon Euro'luk bir gelir beklediklerini kaydeden Cengiz şöyle devam etti, "Avrupa'da 50 milyon Euro gibi bir gelir hedefliyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde grupta hiç galibiyet alamasak bile 35 milyon Euro gelirimiz olacak. Grupta Beşiktaş performansı gösterirsek 50 milyon Euro gelirimiz olur. Şu anda dünyanın Türk pasaportlu en önemli kişilerinden BP Dünya Eşbaşkanı Tufan Erginbilgiç'i Sportif A.Ş için düşünüyoruz. UEFA'ya sözümüz var. 24 ayın sonunda, biz kâra geçmeyi hedefliyoruz. Bunu boş vaat olarak söylemiyoruz. Biz gereğini yaparız, bu koltuklara yapışmış değiliz."

    TRANSFER KONUSU

    Teknik direktör Fatih Terim'in kendisini seçimden sonra kutladığını kaydeden Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Zaten seçimde herkes sevgili hocamı seçim enstrümanı gibi kullandı. Bir transfer stratejimiz var. Sınırlamalar var, bunun çerçevesinde hareket ediyoruz. Hocam, ilk göreve geldiğimizde olduğu gibi 'Sayın başkanım ister bir çok transfer, isterseniz 2, istemezseniz de yapmazsınız, fark etmez, elimizden geleni yaparız' demişti. Dün de yine aynısını söyledi. 'Dünyanın en rahat teknik direktörü benim, kulübeye bakıyorum, 2-3 kişi var, fazla zorlanmıyorum' dedi. Bir Çelebi gibi her yükü sırtına alıp yürüyebilecek bir insan. Türk karakterine uygun bir insan." açıklamalarını yaptı.

    Geçmişle kavga etmediklerini kaydeden Cengiz, "Hata yapılabilir. Ancak yeter ki bu hatalar ölümcül hatalar olmasın. Biz Galatasaray Adası'nı mutlaka ve mutlaka çözeceğiz. Asla kapalı kapılar arkasında bir şey konuşmayacağız. Yapımızda bu yok. Adanın sorununu üyelerimizin hizmetine sosyal tesis olarak açacak hale getireceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız var." diye konuştu.

    GALATASARAY TARAFTARINA ÇAĞRI

    Mustafa Cengiz sözlerinin sonunda taraftara seslendi ve "Grey Friday" yapıyoruz. Taraftara mesajım, verebiliyorsanız bütün desteği verin. Mağazalara koşun. Yaklaşık 20 milyon TL'lik stoklar ürün var. Mayıs ayında kârlılık 1.5 milyon TL'yi aşmış durumda. Kombine ve localara bir ay içinde hücum edin ve tüketin." destek çağrısında bulundu.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ