Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Ankara'da 28 can için anma töneri

    Ankara'da biraraya gelen dört sendikanın üyeleri, bombalı terör saldırısında şehit olan 28 kişi için Merasim Sokak girişine karanfil koyup dua etti.

    Sivil Memurlar Sendikası (Sime-Sen), Harb-İş, Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası (Savdes-Sen) ile Askerî İşyerlerinde Görevli Kamu Çalışanları Sendikası (Asim-Sen) üyeleri, ellerinde Türk bayrağı ve karanfillerle patlamanın yaşandığı Merasim Sokak girişinde toplandı. "Terörü lanetliyoruz" pankartı açın grup, 28 kişi için saygı duruşunda bulundu ve ardından İstiklâl Marşı okudu. Ayrıca kaldırıma karanfiller koyup şehitler için dua ettiler.

    Sime-Sen Genel Başkanı Akif Tutkaç, yaptığı konuşmada bu saldırıda hedefin yalnızca asker ve polis olmadığını, sivil personelin de hedef haline geldiğini söyledi.

    Tutkaç, "Sivil personelin de tehdit ve tehlike altında olduğu, bir takım taleplerimizin ne denli gerçekçi ve yerinde olduğu bir kez daha acı bir olayla ortaya çıkmıştır. Cumhurbaşkanımızı şehitlerimizin ailelerini ve gazilerimizi onurlandırmaya Başbakanımızı Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet personelini gururlandırmaya davet ediyoruz. Problemlerle ilgili görüşme talebimiz, şu ana kadar sonuçsuz bırakılmıştır. Kurumlarımızın görevleri gereği, tehdit altında çalışmak zorundayız. Son gerçekleştirilen hain saldırı, TSK'da çalışan memurların da silah taleplerinin ne kadar haklı olduğunu ortaya koymuştur." dedi.

    Tutkaç, patlamanın olduğu bölgede dış güvenlik bulunmadığını ve çevre güvenliğinin sağlanmadığını söyledi. Alçakça düzenlenen bu terör saldırısını şiddetle kınadıklarını sözlerine ekledi.

    Açıklamanın ardından şehitlerin isimleri yüksek sesle okundu. Toplanan kalabalık da, "Kalbimizde..." şeklinde karşılık verdi. Şehitler için dua edilmesinin ardından sendika üyeleri dağıldı.

    CHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ