Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika MHP'de üç ilçe yönetimi daha istifa etti

    MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Mesut Şalk ve yönetim kurulu üyeleri, parti genel merkezi tarafından bazı illerdeki parti teşkilatlarının kapatılmasına tepki olarak görevlerinden istifa etti.Şalk, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, genel merkez tarafından bazı illerdeki teşkilatların kapatılmasına tepki olarak görevlerinden istifa ettiğini söyledi.

    Tokat'tadaMHP Genel Merkezi tarafından olağanüstü genel kurul için imza verenler arasında yer alan Tokat il yönetiminin görevden alınmasının ardından Merkez İlçe Başkanı Alparslan Özcan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kentteki bir restoranda basın toplantısı düzenledi. Partilerinin 1 Kasım seçimlerinde HDP'nin gerisinden kalmasını hak etmediğini söyleyen Başkan Özcan, "Bu sonuçlar ülküdaşlarımız için bir zulümdür. İktidar partisinin planları doğrultusunda olası bir erken seçim veya başkanlık sistemi referandumu için önümüze konulması kuvvetle muhtemel sandıklardan, yakın geçmişte edinilen tecrübeler ardından mevcut yönetim anlayışı ile başarıya ulaşmamız mümkün görünmemektedir. Ülkücüler partilerinin iktidarını istemekte ve bunun dışındaki hiçbir hedefi ve sonucu kabullenememektedirler. Partimiz tüzüğünden kaynaklanan, tamamen yasal ve meşru hakkımızı kullanmak suretiyle şahsımın da içinde bulunduğu partimiz 543 üst kurul delegesi olağanüstü kongre talebini genel merkezimize iletmiştir. Milletin iradesine her durum ve şartta kıymet veren Sayın Genel Başkanımızın ülkücü iradeye mahkeme salonlarını göstermesini ve kongre talebinde bulunan teşkilatları kapatma yoluna gitmesini üzüntüyle karşılamaktayız. Tokat İl Başkanlığı görevine atanan kardeşimize teşkilatlanma serbesti tanıyabilmek için ve burada gerekçelerini açıkladığımız sebeplerden dolayı İlçe Başkanlığındaki görevlerimizden şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımla beraber istifa ediyoruz" dedi.

    ÇORUM'DAN DA İSTİFA GELDİ

    MHP Uğurludağ İlçe Başkanı Harun Kiday, parti genel merkezi tarafından bazı illerdeki parti teşkilatlarının kapatılmasına tepki olarak görevinden istifa ettiğini bildirdi.

    Kiday, yaptığı yazılı açıklamada, aralarında Çorum'un da bulunduğu birçok MHP il ve merkez ilçe teşkilatının partinin başkanlık divanı tarafından yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatıldığını, şerefli bir maziye sahip olan MHP'nin yapılanlara layık olmadığını belirtti.

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ