Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa İlk kez bir 'kadın telefon dolandırıcısı' yakalandı

    Neşet DİŞKAYA / GAZETE HABERTÜRK

    İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne başvuran 75 yaşındaki Neriman K., kendisini arayan ve “savcı olduğunu” belirten bir kadının, “Hesabınızdan terör örgütüne para aktarılıyor” yalanıyla para istediğini belirtti. Polis, Neriman K.’dan kadını aramasını ve parayı alması için eve davet etmesini istedi. Neriman K.’nın daveti üzerine eve gelen kadın telefon dolandırıcısı Ç.T., karşısında polisi buldu.

    PARALARI UÇAKLA URFA’YA TAŞIMIŞ

    Gözaltına alınan 27 yaşındaki Ç.T.’nin geçtiğimiz yıl Konak İlçesi’nde 65 yaşındaki Serpil Ç.’yi de 255 bin TL dolandırdığı tespit edildi. Kendisini savcı ya da polis olarak tanıtarak telefon dolandırıcılığı yaparken yakalanan ilk kadın olduğu belirtilen Ç.T. ile ilgili geniş çapta araştırma yapan polis, genç kadının aynı zamanda telefon dolandırıcılarının kuryesi olduğunu, İzmir, İstanbul ve Ankara’da vatandaşları dolandırarak topladığı paraları pek çok kez uçakla çetenin merkezi olduğu öne sürülen Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’ne götürdüğünü tespit etti. Suçlamaları kabul etmeyen Ç.T., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

    SADE İZMİR'DE 486 KİŞİ 12 MİLYON TL KAPTIRDI

    Vatandaşı bilgilendirmeye yönelik tüm uyarılara rağmen, telefon dolandırıcılığının önüne bir türlü geçilemiyor. Sadece İzmir’de 1 yılda 486 kişi telefon dolandırıcılarına 12 milyon 500 TL kaptırdı. İzmir polisi, son 1 yılda 101 dolandırıcıyı yakaladı ve vatandaşların 1 milyon TL’sini kurtardı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ