Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir kişi çalıştığı kuyumcu dükkanından 25 kilo altın ile 1 buçuk milyonluk pırlantaları çalarak kaçtığı ileri sürüldü. Zanlının kaçtığı şirket aracı İstanbul'da havalimanında bulundu.
Olay sabah saatlerinde Tepe Mahallesi 38. sokaktaki Merzifonlu pasajındaki Ahmet Malik isimli kuyumcuda meydana geldi. Kuyumcu dükkanında çalışan C.İ, (35) dün akşam saatlerinde sırt çantası ile işyerine gelerek önceden bastırdığı anahtarla çelik kasayı açtı. Kasadaki 3,5 milyon milyon lira değerindeki 25 kilo altın ile 1,5 milyonluk pırlantaları çantaya doldurarak şirketin kiralık aracına binerek işyerinden İstanbul'a doğru yola çıktı. İşyeri sahibinin yakının işyerine gelmesi ile ortaya çıkan soygun sonrası polis olay yerinde parmak izi ve kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

KİRALIK OTOMOBİL İSTANBUL'DA TESPİT EDİLDİ
Polis, yaptığı araştırmada C.İ.'nin bir süredir Rus bir kadın ile sevgili olduğu ve sürekli kuyumcu dükkânına geldiğini belirledi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre Rus sevgilisiyle Ukrayna'ya gidip iş kurmayı planladığı ileri sürüldü.C.İ.'nin kullandığı kiralık otomobilin araç takip sistemini inceleyen polis, İstanbul'da havalimanında olduğunu tespit etti. Polis, yaptığı incelemede çelik kasadan çalınan mücevherlerin piyasa değerinin 5 milyon lira olduğu öğrenildi. Hırsızlık iddiasıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

İHA