Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Anadolu Üniversitesi yerleşkesinde arbede
    1

    Eskişehir Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi kantinine 1 Mayıs ile ilgili afiş asmak isteyen bir grup öğrenciye özel güvenlik görevlileri izin vermedi.

    2

    Görevliler, afişi asan öğrenciler ile bir süre diyalogdan sonra asılan afişi sökmek istedi. Bu sırada yaşanan arbedeye Çevik Kuvvet polis ekipleri biber gazıyla müdahale ederek öğrencileri dağıttı.

    3

    Kantin dışına çıkan öğrencilerin dağılmaması üzerine tekrar biber gazıyla müdahale eden polis ekipleri, kalabalığı fakülte bahçesine doğru dağıttı.

    4

    Özel güvenlik görevlilerinin fakülte girişinde barikat kurması üzerine öğrenciler, okula girmek istediklerini belirterek bir süre daha özel güvenlik birimlerinin üzerine yüklendi.

    5

    Fakülteye giren öğrenciler tekrar afiş asmak isteyince özel güvenlik güçleri öğrencileri dışarı çıkarmak için bu kez daha sert şekilde yüklenerek öğrencileri tekrar bahçeye çıkardı.

    6

    Burada çıkan arbedenin büyümeye başlaması üzerine Çevik Kuvvet ekipleri bir kez daha biber gazı ile müdahale ederek öğrencilerin dağılmasını sağladı.

    7

    Öte yandan biber gazına maruz kalan öğrenciler, gazdan etkilenen arkadaşlarına süt ile müdahale etti.

    8

    Fakültede arbede yaşanırken, ders yapan öğrenciler de olayları sınıf camlarından izledi.

    9

    Çıkan arbedede herhangi bir gözaltı ya da yaralanan olmadı.

    IHA