Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Türk İş, Kazancı Yokuşu'na karanfil bıraktı

    Türk İş İstanbul Bölge Temsilciliği üyeleri, 1 Mayıs 1977'de hayatını kaybedenleri anmak için saygı duruşunda bulundu, Taksim Kazancı Yokuşu'na karanfil bıraktı.

    Kazancı Yokuşu'na gelen Türk İş üyeleri adına yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

    "Tam 39 yıl geçti. Aradan geçen bunca yıla rağmen bu cinayetin failleri bulunmadı. Ülkemizde kardeş kavgasını körüklenmek için onlarca cinayet işlendi. Karanlık güçler hiç boş durmadı. Bugün de o karanlık güçlerin senaryolarını izliyoruz. Her gün şehit veriyoruz. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ülkemizde alçakça işlenen bütün cinayetlerin aydınlanmasını, Türkiye'nin aydınlık geleceğine sıkılmış kurşunların, patlayan bombaların son bulmasını istiyoruz. Haklarımızı özgürce kullandığımız, bayramımızı özgürce bir ülkede yaşamak istiyoruz. İnsan gibi çalışıp, insan gibi yaşamak istiyoruz. Bunun için mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürmek istiyoruz. Yaşasın 1 Mayıs, yaşasın birliğimiz, beraberliğimiz! 1 Mayıs 1977 katliamını kınıyor, hayatını kaybedenleri rahmetle anıyoruz."

    Açıklamanın ardından Türk İş üyeleri bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ardından grup, Kazancı Yokuşu'na karanfil bırakıp çelenk koymak için Cumhuriyet Anıtı'na yürüdü.

    CHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ