Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik Şırnak'ta tank ve Kobralar teröristleri böyle vurdu

    Sokağa çıkma yasağının 70'inci gününde devam ettiği Şırnak'ta operasyon aralıksız sürüyor. Yüzde 93'ünün teröristlerin arındırıldığı kentte, şu ana kadar 409 PKK'lı etkisiz hale getirildi, bin 125 el yapımı patlayıcı imha edildi.

    Şırnak'ta hendek ve barikatlar nedeniyle 14 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı 70'inci gününde devam ediyor. Kente, yasakla birlikte asker ve polisin katılımıyla başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifçi Operasyonu" da sürüyor. Yüzde 93'ü teröristlerden arındırılan kentteki operasyonlar Yeni ve Bahçelievler mahallelerinde yoğunlaştırıldı. 4 koldan ilerleyişini sürdüren güvenlik güçleri, tank ve kobra tipi zırhlı araçlarla mahallelere girerek, önce "teslim ol" çağrısı yaptı. Ardından ateş açan teröristleri, yoğun ateş altına aldı. Tank ve Kobra'nın teröristleri ateş altına aldığı anlar an be an görüntülendi.

    Operasyonların tamamlandığı Yeşilyurt, Gazipaşa, İsmetpaşa, Cumhuriyet ve Dicle mahallelerinde ise, el yapımı patlayıcı arama çalışmaları sürüyor. PKK'lıların tuzakladığı patlayıcılar birer birer imha edilirken, çukurlar kapatılıp, barikatlar kaldırılıyor.

    Kentte, 70 gündür devam eden operasyonlarda, 62'si sağ ve yaralı olmak üzere 409 terörist etkisiz hale getirildi, bin 125 el yapımı patlayıcı imha edildi. 20 korucu, asker ve polisin şehit olduğu kentte, 145 güvenlik görevlisi de yaralandı.

    İHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ