Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Muğla'nın Marmaris ilçesinde kaldığı otelde suikast düzenlemek için gelen ve saldırının ardından ormanlık alana kaçan darbeci askerlere ait yeni malzemeler bulunduğu bildirildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, saldırının ardından ormanlık alana kaçan darbeci askerlerden yakalanamayan 17'sinin arama çalışmalarında, jandarma komandolar tarafından, İçmeler Mahallesi Sakızlıtepe mevkisinde, darbeci askerlerin kaçarken geride bıraktıkları bacağa bağlanan tabanca kılıfı, kamuflajlı dizlik, tişört, fişekler ile parçalanmış cep telefonlarının parçaları bulundu.

Darbeci askerlerin cep telefonu sinyallerinden takip edilememeleri için SIM kartlarını çıkarttıkları ve daha sonra telefonları kırdıkları kaydedildi.

Şu ana kadar darbeci askerlere ait 14 piyade tüfeği, 5 tabanca, 7 el bombası, 5 bomba atar, 20 çelik yelek, 23 kompozit balistik başlık ve 1 aksiyon baş kamerası başta olmak üzere çok sayıda askeri malzeme ele geçirildiği belirtildi.

ARAMALAR SÜRÜYOR

Öte yandan, darbe girişiminin olduğu gece Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tatil yaptığı Marmaris'teki otele helikopterlerle gelerek saldırı düzenleyen ve 2 polisi şehit eden darbeci askerleri arama çalışmalarına aralıksız devam ediliyor.

Özel eğitimli askerler ve özel harekat polisleri ormanlık ve dağlık alanlarda darbeci askerleri bulmaya çalışıyor. İlçe merkezindeki mahallelerde arama çalışmalarını sürdüren Marmaris Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise ilçeden çıkan araçları tek tek kontrolden geçiriyor.

AA