Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa KPSS ortaöğretim oturumu sona erdi
    1

    Ortaöğretim mezunlarına yönelik düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) saat 10.00'da başladı. 2 saat süren sınav sona erdi

    2

    Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen, KPSS'nin ortaöğretim oturumu 176 sınav merkezinde gerçekleştirildi. KPSS ortaöğretim oturumuna 3 milyon 498 bin 335 aday başvurmuştu.

    3

    Adaylar, sınav salonlarına, güvenlik kontrollerinden geçirilerek ve sınava giriş belgeleri ile kimlik kontrolleri yapılarak alındı.

    4

    Adayları sınav salonlarına yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okudu ve ilgili oturumda cevaplanacak test için kullanılacak sınav evrakıyla içinde kalem, silgi bulunan kutular dağıtıldı.

    5

    Adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 120 dakika süre verildi.

    6

    SINAV SONA ERDİ

    Ortaöğretim mezunlarının katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) saat 12.00'de sona erdi.

    7

    Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim oturumu, 176 sınav merkezinde saat 10.00'da başladı. Adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 120 dakika süre verildi.

    8

    Sınav sonuçları ÖSYM'nin ''http://sonuc.osym.gov.tr'' internet adresinden açıklanacak. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

    9

    3.5 milyon adayın girdiği KPSS soru ve cevapları yayınlandı. Sonuçları öğrenmek için tıklayınız.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ