Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

FETÖ'nün Kuyumcukent'teki yapılanmasına yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 9 şüpheliden, biri kuyumucu 2 kişi FETÖ üyeliğinden tutuklandı. FETÖ'nün Kuyumcukent imamı olduğu iddia edilen Nail Y, firari olarak aranıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şenay Baygın'ın talimatı üzerine İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Kuyumcukent'teki FETÖ yapılanmasına ilişkin gözaltına alınan 9 şüpheli gözaltı işlemlerinin ardından İstanbul Adalet Sarayı'na çıkarıldı. Nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen biri kuyumcu 2 kişi FETÖ üyeliğinden tutuklandı. 7 şüpheli ise adli kontrol uygulanarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

KUYUMCULARA HİMMET TOPLANTISI
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında gözaltı kararı verilen ve adresinde bulunamayan FETÖ'nün Kuyumcukent imamı olduğu iddia edilen Nail Y. ise firari olarak aranıyor. Kuyumcukent'teki FETÖ faaliyetlerine ilişkin tanık olarak ifade veren üç kuyumcu, Kuyumcukent'e yakın bölgedeki bazı yurt ve kolejlerde sohbet adı altında toplantılar yapıldığını, bu toplantılarda burs ve himmet vermeye zorlandıklarını ileri sürdü.

Veli SARIBOĞA/ İSTANBUL