Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem SON DAKİKA - Muğla'da deprem! Son depremler!

    Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre saat 19:22'de Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Kavakçalı Mahallesi merkezli olmak üzere5.0büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

    VALİ'DEN AÇIKLAMA

    Muğla Valisi Amir Çiçek, merkez üssü Ula ilçesi olan 5 büyüklüğündeki depremde, herhangi bir can kaybı veya hasar olmadığını bildirdi.

    Vali Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada AFAD ekiplerini tedbir ve inceleme amaçlı Ula ilçesine gönderdiğini belirterek, "Ekiplerin bölgede yaptığı ilk incelemede ilçe ve yakın mahallelerde can kaybı veya hasar yok. Vatandaşlardan da bu yönde bir ihbar gelmedi. İncelemeler devam ediyor." dedi.

    AFAD'ın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, saat 19.22'de merkez üssü Ula ilçesi olan 5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

    Harita

    Depremin ardından Muğla'da artçı sarsıntılar devam ediyor.

    Yer Büyüklük Saat
    Ula/Karaböğürtlen 1.6 19:42
    Ula/Kavakçalı 1.7 19:49
    Ula/Yaylasöğüt 1.7 19:51
    Balcılar/Köyceğiz 1.6 19:53
    Ula/Kavakçalı 1.8 19:57
    Ula/Kavakçalı 1.9 20:00
    Ula/Yaylasöğüt 1.6 20:05

    VATANDAŞLAR YAŞANANLARI ANLATTI

    İlçe merkezinde restoran işleten Zafer Zıraplı (33), AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk etapta çalıştığı için deprem olduğunu fark edemediğini söyledi. Bir anda başı dönüyormuş gibi hissettiğini dile getiren Zıraplı, "Sonra müşteriler kaçışmaya başladı. Ben de yere çöktüm. Bayağı büyük bir depremdi. Herkese geçmiş olsun. " diye konuştu.

    Market işletmecisi Soner Balkır da müşterileriyle ilgilendiği sırada deprem olduğunu belirterek, bayağı sallandıklarını söyledi. Hemen eşini ve çocuklarını aradığını anlatan Balkır, "Bayağı korktum. İlk defa böyle büyük bir deprem yaşadık." dedi.

    Vatandaşlardan Mehmet Zıraplı ise deprem sırasında komşularında misafirlikte olduğunu söyledi. Oturduğu yerde sallanmaya başladığını anlatan Zıraplı, "Sonra tavandaki ışıklara baktığımda, aşırı sallanıyordu. Ondan sonra da geçti. Deprem olduğu sırada dışarı kaçmadım. Çünkü şiddetli depremleri Denizlide de yaşadığım için alışkınım." ifadelerini kullandı.

    AFAD ÇALIŞMALARA BAŞLADI

    Öte yandan Muğla Valisi Amir Çiçekin talimatıyla bölgeye giden AFAD ekipleri, ilçe merkezinde ve yakın mahallelerde çalışmalara başladı.

    AFADın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, saat 19.22de merkez üssü Ula ilçesi olan 5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

    REKLAM
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ