Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 'Milli Birlik Yürüyüşü'nde 3 kilometre uzunluğunda bayrak taşındı
    1

    15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında, Ankara'da Ulus'taki Birinci Meclis binası önünden, TBMM'ye kadar 'Milli Birlik Yürüyüşü' yapıldı. On binlerce kişinin katıldığı yürüyüşte 3 kilometre uzunluğunda Türk bayrağı taşındı.

    2

    DHA'nın haberine göre, Ulus'ta eski Meclis binası önünde, akşam saatlerinde toplanmaya başlayan kalabalığın sayısı kısa sürede 10 binleri buldu.

    3

    Saatler 00.13'ü gösterdiğinde camilerden yükselen selalarla birlikte yürüyüş başladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ön sıralarda yürüdüğü yürüyüşte iki farklı kortej oluşturuldu.

    4

    Bir grup, 3 kilometre uzunluğundaki Türk bayrağını taşırken, şehit yakınları ve gazilerin yürüdüğü diğer grup şehitlerin fotoğraflarını ve çeşitli pankartlar taşıdı.

    5

    Yürüyüş sırasında kalabalık sık sık tekbir getirip FETÖ aleyhine sloganlar attı. Korteje Sıhhıye ve Kızılay'da bekleyen grupların da katılmasıyla kalabalığın sayısı gecenin ilerleyen saatlerinde daha da arttı.

    6

    Kortejin önü yaklaşık bir saat sonra TBMM'ye ulaştı. Saat 02.00 sıralarında TBMM'nin ana giriş kapısı ve Meclis Parkı'nın bulunduğu bölüm tamamen doldu.

    7

    Kalabalık nedeniyle içeri giremeyen gruplar çevrede boş alanlarda toplanarak beklemeye başladı.

    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24