Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Bekir Bozdağ: Myanmar'da ki soykırımı andıran katliamı şiddetle kınıyoruz

    Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Mymanmar'da katledilen Müslümanlarla ilgili resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

    Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:

    "Myanmar’da, Rakhayn Eyaletinin kuzeyinde 25 Ağustos 2017 günü başlayan olaylar sonucunda çok sayıda kişi hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır.

    Myanmar'daki olaylarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet;yakınlarına başsağlığı ve sabır;yaralılara acil şifalar diliyoruz.

    Myanmar'da ki soykırımı andıran katliamı şiddetle kınıyoruz.Artan şiddet,ölümler ve yaralılardan dolayı büyük üzüntü/endişe duyuyoruz.

    Rakhayn Eyaletindeki sorunların şiddet yoluyla çözülemeyeceğini defalarca vurguladık,bir kez daha şiddetin çözüm olmadığını vurguluyoruz.

    REKLAM

    Birleşmiş Milletler,Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve uluslarası toplum, soykırımı andıran bu katliamlara sessiz kalmamalıdır.

    Eğer insanlık ölmediyse, insanlığın yaşadığını göstermenin şimdi tam zamanı. BM ve BMGK, bu katliamı yapanları derhal durdurmalıdır.

    BM ve BMGK; artık sadece ölü ve yaralı sayımı yapmadığını,Myanmar'daki soykırımı andıran katliamı engelleyerek göstermelidir.

    Aksi takdirde BM ve BMGK, vazifesini yapmamış olur ve Myanmar'daki ölümlerin ve yaralıların mesuliyetinden kurtulamazlar.

    Türkiye,dünyanın her yerinde olduğu gibi Myanmar'da da hakkı söylemeye/savunmaya ve mazlumun yanında olmaya devam edecektir."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ