Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Kene ısırması sonucu Erzurum'da İrşat Yüksel hayatını kaybetti! - Son haberler
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Erzurum'un Oltu ilçesi Nüğürcük Mahallesi'nde, yaşayan, iki çocuk babası olan İrşat Yüksel (37), 3 gün önce yüksek ateş şikayetiyle Oltu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

    ERZURUM ŞEHİR HASTANESİ'NE SEVK EDİLDİ

    DHA'da yer alan habere göre yapılan muayenede kene ısırmasına bağlı olarak Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı teşhisi koyulan Yüksel, Erzurum Şehir Hastanesi'ne sevk edildi.

    MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

    Tedaviye alınan Yüksel, maalesef kurtarılamadı. Hastane görevlileri tarafından izolasyonu yapılıp yakınlarına teslim edilen Yüksel'in cenazesi, Nüğürcük Mahallesi'ne getirildi.

    ARAÇTAN ÇIKARILMADAN CENAZE NAMAZI KILINDI

    Araçtan çıkarılmadan cenaze namazı kılınan İrşat Yüksel'in tabutunu, mahalle mezarlığına kadar da özel kıyafetli kişiler taşıdı. Yüksel'in cenazesi mahalle mezarlığında toprağa verildi.

    ÖZEL KIYAFETLERLE DEFNEDİLDİ

    Nüğürcük Mahallesi muhtarı Abubekir Gültekin, İrşat Yüksel'in kene ısırması sonucu Erzurum Şehir Hastanesi'nde hayatını kaybettiğini, cenazenin izolasyonu yapılmış halde kendilerine teslim edildiğini belirterek, "Sağlıkçılardan 2 görevli defin için yardıma gelmişlerdi. Definin nasıl yapılacağını tarif ederek özel kıyafetleri verdiler. Mahallenin gençleri tarafından mezarlıkta defnedildi. Tedbir olarak böyle bir defin yapıldı" dedi.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ