Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Köpekleri yol kenarına bırakmıştı! O belediye tespit edildi!

    Bartın Arıönü Köyü Muhtarı Erdal Ateş, önceki gece yol kenarına resmi plakalı bir kamyonetle 20 köpeğin bırakıldığını gördü. Muhtar Ateş´in haber vermesi üzerine köye gelen ekipler, 20 köpekten 3´ünün aşırı dozda kullanılan uyuşturucu iğne nedeniyle bayılması üzerine veteriner kliniğe götürdü.

    GÜVENLİK KAMERALARINDAN SAPTANDI

    DHA'da yer alan habere göre jandarma ekipleri ile Bartın Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri 2 gün boyunca yol güzergahındaki bütün güvenlik kameralarını tarayarak, köpekleri bırakan resmi plakalı aracın Saltukova Belediyesi´ne ait olduğunu tespit etti.

    REKLAM

    KÖPEKLER BELEDİYEYE GERİ GÖTÜRÜLDÜ

    Ekipler durumu belediyeye haber verdi. Dün akşam saatlerinde Saltukova Belediyesi´nden gelen sivil plakalı minibüsle yol kenarına bırakılan 17 köpekten 7´si çevre köylerde ve yol kenarlarında yakalanarak, Saltukova beldesine geri götürüldü. Klinikte tedavi olan 3 köpek ile Beşköprü köyünde görülen 10 köpeğin ise yarın belediye ekipleri tarafından alınacağı öğrenildi.

    BELEDİYEYE PARA CEZASI UYGULANACAK

    Saltukova Belediyesi hakkında Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Hayvanları Koruma Kanunu'na göre idari para cezası uygulayacağı öğrenildi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ