KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Şeklindeki sorular Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne giren öğretmenler tarafıdan merak konusu oldu. ÖSYM KPSS ÖABT sonuçları ile ilgili açıklamayı yaptı. Ayrıntılar haberimizde...

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2019

ÖSYM'nin sınav takvimine göre 2019 KPSS ÖABT sonuçları 29 Ağustos'ta erişime açılacak. Adaylar sonuçları ÖSYM'nin resmi internet sitesinden sorgulayabilecek.

KPSS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.
ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.