Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

HT MAGAZİN / Nuri ALTUNTAŞ

Yönetmen koltuğunda Yücel Müştekin’in olduğu ‘Kırmızı’ filminin galası önceki gün düzenlenen galayla tanıtıldı. Davetlilerin birçoğunun filmin adına yakışır şekilde kırmızı giymesi ise dikkatlerden kaçmadı.

12 EYLÜL darbesini konu alan film ‘Kırmızı’ önceki gün Özdilek AVM’de yapılan galanın ardından görücüye çıktı. Yücel Müştekin’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Cemal Hünal, Selim Bayraktar ve Leyla Göksun yer alıyor.

SOMA’NIN YILDÖNÜMÜ UNUTULMADI

Filmin başrollerinden Cemal Hünal, “Enteresan bir iş oldu, özgün bir hikâye. Filmi beklenmedik zorluklarla çektik” dedi. Yanağındaki kırmızı ruj izini fark eden Hünal “Birçok kişi öpüyor, kimin izidir bilmiyorum” diyerek herkesi güldürdü. Filmin, 12 Eylül ihtilalini anlattığını söyleyen yönetmen Yücel Müştekin, 12 Eylül’ün baş kahramanlarından Kenan Evren’in ölümünün ve vizyon tarihinin arka arkaya olmasının da ilginç bir tesadüf olduğunu ifade etti. Filmin, kırmızı renginin hayatımızdaki etkilerinden yola çıkarak kaleme aldığını söyleyen Müştekin, farklı konu ve kurgu ile de sinemaseverleri salonlara çekeceğini ekledi. Gala gecesine gelen birçok davetlinin Soma’da yaşanan maden kazasının birinci yılı olması sebebiyle yakalarına siyah kurdele taktığı görüldü.

Cemal Hünal'ın yanağındaki kırmızı ruj izi dikkatlerden kaçmadı.