Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kral için Hologram

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2016

Yapımı: 2016 - ABD, Almanya

Tür: Dram

Süre: 97 Dak.

Yönetmen: Tom Tykwer

Oyuncular: Tom Hanks, Tom Skerritt, Sarita Choudhury, Michael Baral, Tracey Fairaway

Senaryo: Tom Tykwer

Yapımcı: Tom Hanks, Arcadiy Golubovich

Orijinal Adı: A Hologram for the King

Film Özeti

Alan Clay (Tom Hanks) elindeki her şeyi kaybetmiş bir işadamıdır. Yeniden çıkış yapabilmek, elindeki 3 boyutlu hologram teknolojisi fikrini satabilmek için Suudi Arabistan'a gider. Alıştığından bambaşka bir dünya ve kültürle yüz yüze gelen Clay, içinde bulunduğu duruma uyum sağlamaya çalışacaktır.

Avcı: Kış Savaşı

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2016

Yapımı: 2016 - ABD

Tür: Dram

Süre: 109 Dak.

Yönetmen: Cedric Nicolas-Troyan

Oyuncular: Chris Hemsworth, Jessica Chastain, Emily Blunt, Charlize Theron, Sam Claflin

Senaryo: Craig Mazin, Evan Daugherty, Evan Spiliotopoulos

Yapımcı: Universal Pictures, Joe Roth

Orijinal Adı: The Huntsman Winter's War

Film Özeti

Buz Kraliçesi Freya (Emily Blunt), kız kardeşi Ravenna'nın (Charlize Theron) öldüğünü öğrenince, onu hayata döndürebilmek için Büyülü Ayna'yı kullanabilecek son büyücünün yardımına başvurur ve Ravenna, aynanın altından derinliklerinden geri gelir. Şimdi ikisi güçlerini birleştirip çok daha tehlikeli olmuştur. Onları durdurabilmenin tek yolu, bizzat Freya'nın yetiştirdiği, ancak "kalplerini aşka kapatma" emrine itaat etmeyen Eric (Chris Hemsworth) ve Sara'nın (Jessica Chastain) başını çektiği avcıların sürüldükleri ülkelerden gelip yeniden güçlerini birleştirmesidir. Chris Hemsworth ve Kristen Stewart'ın başrolünde oynadığı 2012 yapımı fantastik aksiyon filmi Pamuk Prenses ve Avcı’nın devam filmi.

Kor

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2016

Yapımı: 2016 - Türkiye, Almanya

Tür: Dram

Yönetmen: Zeki Demirkubuz

Oyuncular: Aslıhan Gürbüz, Taner Birsel, Caner Cindoruk, Çağlar Çorumlu, Dolunay Soysert

Senaryo: Zeki Demirkubuz

Yapımcı: Ahmet Boyacıoğlu, Başak Emre

Film Özeti

Geçimini evde giysi dikerek sağlayan Emine, son çalışmasını göstermek üzere bir giyim atölyesine girer ve eski patronu olan Ziya’yla karşılaşır. Ertesi gün Ziya, Emine’nin kocası Cemal’in bir dönem işsizlik ve depresyon çekmesi sonucu Romanya’ya kaçak işçi olarak gittiğini ve tutuklandığını öğrenir. Emine’nin üç yaşındaki oğlunun ise ameliyat olması gerekmektedir fakat bunun için Emine’nin ne yeterli parası ne de sağlık sigortası vardır. Ziya, Emine’ye yeni bir iş bulur ve çocuğunun tedavi masraflarını öder. Ancak Ziya’nın bu iyi niyeti ve ilgisinin ardında yalnızca cömertlik olmadığı kısa sürede ortaya çıkar. Ziya, Emine yanında çalışmaya başladığından beri ona aşıktır. Birkaç kadeh içkiden sonra Ziya, Emine’yi arar ve onu görmek istediğini söyler. Emine kabul eder ve Ziya’yı çağırır, böylelikle aralarında anlaşılması güç bir ilişki başlar.

Babaların Babası

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2016

Yapımı: 2016 - Türkiye

Tür: Komedi

Süre: 98 Dak.

Yönetmen: Raşit Çelikezer

Oyuncular: İsmail Demirci, Menderes Samancılar, Ali Sürmeli, Ayhan Taş, Burcu Binici

Senaryo: Şenol Zencir, Nuri Özgül

Film Özeti

İstanbul mafya aleminin en saygı duyulan ismi "Babaların Babası" Necdet Çetin (Menderes Samancılar), yasaklamasına rağmen diğer mafya babalarının onun arkasından uyuşturucu ticareti yaptığını öğrenince çok sinirlenir. Onlara bir ders vermek için plan yapar, ancak tam bu esnada bir mezarlıkta uğradığı suikast girişimi sonucu yaralanır. Bu beklenmedik olayın sorumluluğu, zamanında Çetin ile büyük sorunlar yaşamış Tarık Tenekeci'nin (Ayhan Taş) üzerine kalır. Tarık Tenekeci suçsuz olduğunu ispatlamaya çalışırken Necdet Çetin'in Tarık Tenekeci’nin eski sevgilisinden bir oğlu olduğu ortaya çıkar. Berk adlı bu genç baleyle ilgilenen, sevgilisi İnci ile birlikte yaşayan, kimseye zararı dokunmayan biridir. Necdet Baba, kendisinin yaralanmasıyla işleri oğluna devretmek ister, onu yetiştirme görevini ise en güvendiği adamı Mahmut'a (Ali Sürmeli) verir. Ancak Berk'in varlığından diğer mafya babalarının haberdar olması, işleri alt üst edecektir.  

Yola Geldik

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2016

Yapımı: 2016 - Türkiye

Tür: Komedi

Süre: 96 Dak.

Yönetmen: Haydar Işık

Oyuncular: İrfan Aslanhan, Teoman Gelmez, Ozan Dağgez, Serkan Şengül, Ferdi Kurtuldu

Senaryo: Orhan Aydın

Yapımcı: Orhan Aydın

Film Özeti

Kutay (Ozan Dağgez) ve Yusuf (Serkan Şengül) bir benzin istasyonunda çalışmakta olan iki arkadaştır. Bir gün istasyonu soyup paraları Beyoğlu gecelerinde yerler. Bunun sonunda işten kovulurlar, benzincideki bir arabayı alarak kaçarlar. Yolda karşılaştıkları Osman Nuri (Teoman Gelmez) ve Selman (İrfan Aslanhan) ile geri dönüşü olmayan yollara ve komik maceralara girerler.

Genç Pehlivanlar

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2016

Yapımı: 2016 - Türkiye, Yunanistan, Hollanda

Tür: Aile

Süre: 90 Dak.

Yönetmen: Mete Gümürhan

Senaryo: Mete Gümürhan, Aslıhan Ünaldı

Film Özeti

Belgesel türündeki filmde Türkiye'nin birbirinden değişik köşelerinden Amasya Güreş Eğitim Merkezi'ne, güreş eğitimi almaya gelen yoksul çocukların yaşam savaşı ve mücadelesi anlatılıyor. Çocukların çektiği acıların yanında önünde sonunda çocuk olduklarını hatırlatan anlar da filmde sunuluyor. Mete Gümürhan'ın yönettiği film, ilk kez 66. Berlin Film Festivali'nde gösterildi ve Generation Kplus bölümünde Jüri Özel Mansiyon Ödülü'nü kazandı.

Saklı

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2016

Yapımı: 2015 - Türkiye

Tür: Dram, Romantik

Süre: 102 Dak.

Yönetmen: Selim Evci

Oyuncular: Türkü Turan, Settar Tanrıöğen, Pelin Akil, İlhan Şeşen, Ümit Çırak

Senaryo: Selim Evci

Yapımcı: Selim Evci

Film Özeti

Vakur, sakin bir insan olan Mahir (İlhan Şeşen), kızının yakın arkadaşı Duru ile herkesten gizli bir ilişki yaşamaktadır. Duru’nun babası Ali (Settar Tanrıöğen) ise geleneklerine bağlı, ailesine düşkün iki kız babasıdır. Mahir Bey ve Duru endişeleri yüzünden birbirlerinden kopma noktasına giderlerken, Ali Bey’in bu saklı ilişkiyi duyması da an meselesi haline gelmiştir. Film, ilk olarak 25 Aralık 2015'te tek salonda gösterildikten sonra 22 Nisan 2016'da yeniden gösterime girecek.

Şeytan Pabuçta

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2016

Yapımı: 2015 - Türkiye

Tür: Korku

Süre: 89 Dak.

Yönetmen: A. Cengiz Mert

Oyuncular: İhsan Dayanç, Sancak Bayraktar, İbrahim Kolcu

Senaryo: A. Cengiz Mert

Film Özeti

Arif, işleri ters giden bir adamdır. Evlidir ve çevresi, eşinin akrabalarıyla çevrilidir. İşleri yolunda gitmediğinden, maddi çözümü ancak define avcılığında bulur. Fakat bu durumu öyle bir takıntı haline getirir ki atıldığı macera sonucu kızı ortadan kaybolur, akrabaların ve arkadaşlarının başına türlü işler gelir. Arif'in define takıntısı tüm ailesini derinden etkileyecektir. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Cengiz Mert üstlenirken, başrolde İhsan Dayanç yer alıyor.

Yolculuk

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2016

Yapımı: 2016 - Türkiye

Tür: Dram

Yönetmen: Mustafa Kenan Aybastı

Oyuncular: Cezmi Baskın, Bedia Ener, Dilşah Demir, Cansu Fırıncı, Ahmet Karslı

Film Özeti

Yolculuk’un merkezinde muhafazakar bir ailenin çocuğu olarak kimlik karmaşası yaşayan Mehmet yer alıyor. Bir yanda baskıcı babası, diğer yanda ilişkide olduğu şeriatçı gruplar ve Suriye’de süre giden savaş varken Mehmet ilk büyük aşkıyla da tanışıyor. Kim olduğu ve ne istediği sorusunun cevabını bulması ise umduğu kadar kolay olmuyor. Bu arayış onu, bildiği her şeyi yeniden sorgulayacağı bir yolculuğa sürüklüyor. Yolculuk sade hikayesiyle “insan”ı arıyor ve o insanı bu direnişin bir parçası olarak göstermek istiyor. Ve bu hikayede insanlığın gücünü ve önemini vurguluyor. İnsanı arayan Yolculuk'un mottosu da hikayesi kadar sade: İnsanlık bombalardan güçlüdür! Filmin yönetmenliğini Mustafa Kenan Aybastı üstleniyor.

Kabr-i Cin Mühür

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2016

Yapımı: 2016 - Türkiye

Tür: Dram

Yönetmen: Mustafa Kenan Aybastı

Oyuncular: Cezmi Baskın, Bedia Ener, Dilşah Demir, Cansu Fırıncı, Ahmet Karslı

Film Özeti

Yüzyıllar önce iyi bir cinin Kuran'dan esinlenerek yazdığı gizli kitaba, 100 yılda bir "bekçi" adı verilen koruyucular gelmektedir. Yıl 1915 olduğunda, sevdiği kız olan Zöhre'nin başka biriyle evlendirilmesi üzerine Selim yaşamına son verir. Zöhre ve evlendirildiği adamın kardeşi Hacer bu kitabı çalarlar. Niyetleri kitaptaki büyülerden birini yapmaktır, ancak büyüyü yanlış yapınca Azazel adında bir cini serbest bırakırlar. Kendilerini ve köy halkını büyüden kurtarmak hiç kolay olmayacak, büyünün etkisi 100 yıl sonra bile kendini gösterecektir.

Kurtlar Kuzulara Karşı

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2016

Yapımı: 2016 - Rusya, ABD, İngiltere

Tür: Animasyon, Komedi, Macera

Süre: 93 Dak.

Yönetmen: Andrey Galat, Maxim Volkov

Seslendirenler: Tom Felton, Thomas Ian Nicholas, China Anne McClain, Ruby Rose, Ross Marquand

Senaryo: Neil Landau

Orijinal Adı: Volki i Ovtsy

Film Özeti

Çok uzaklarda, sihirli bir dünyada bir koyun sürüsü kendi halinde yaşayıp gitmektedir ancak doğayla barış içinde yaşadıkları güzel köylerindeki mutlu yaşamları yakınlardaki bir vadiye inen kurt sürüsüyle bir anda bozulur. Koyunlar yeni komşularıyla nasıl geçinebileceklerini kara kara düşünürken, kurtlar da ihtiyarlamış liderlerinin yerine yeni bir lider arayışındadır. Sürünün en sevilen ama en şapşal kurdu Gri, liderliğe aday olur. Herkese, özellikle nişanlısı Bianca’ya iyi bir lider olabileceğin ispat etmek ister. Ama bu sırada başına büyük bir talihsizlik gelir ve yanlışlıkla içtiği sihirli iksir yüzünden bir koça dönüşür.

Küçük Kral

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2016

Yapımı: 2007 - Almanya, Fransa, Polonya

Tür: Animasyon, Aile, Fantastik, Komedi, Macera

Süre: 83 Dak.

Yönetmen: Sandor Jesse, Lutz Stützner

Seslendirenler: Otto Sander, Friedrich Schoenfelder, Paul Falk, Jamie Lee Blank, Till Kundrun

Senaryo: Hans-werner Honert, Inès Keerl, Bernd Roeder

Yapımcı: Dariusz Wieromiejczyk, Robert Réa

Film Özeti

Sandor Jesse ve Lutz Stützner'in yönetmenliğini üstlendiği animasyonun seslendirme kadrosunda Paul Falk, Otto Sander, Jamie Lee Blank bulunuyor. Fransa, Almanya ve Polonya ortak yapımı olan film küçük kral Macius'un maceralarını anlatıyor. Janusz Korczak imzalı kitabı temel alan filmde babasının ölümüyle tahta geçen 9 yaşındaki Macius'un kendisinin saflığından faydalanmaya çalışan generallere ve ağır devlet yüklerine nasıl direndiğini görüyoruz. Film Brüksel'deki Anima Festivali'nde ödüle layık görüldü.