Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

MasterChef Türkiye'de eleme heyecanı sona başladı. Elemeye kalan 6 isimden 3'ü belirlendi. MasterChef'te heyecan dorukta. MasterChef kim elendi? 27 Eylül MasterChef Türkiye kim gitti? Soruları izleyeciler tarafından merak ediliyordu. MasterChef Türkiye'ye veda eden isim Celal oldu.

MASTERCHEF 27 EYLÜLDE YAŞANANLAR

MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam kim elenecek merak ediliyor. MasterChef 2020’nin altıncı haftasında kurulan Mavi takım ve Kırmızı takım arasında üç dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu oyunlardan ikisini Mavi takım, birini Kırmızı takım kazandı. Bunun sonucunda altı tane eleme adayı çıktı. MasterChef haftanın eleme adayları arasında bu akşam iki turlu eleme oyunu oynanacak. İlk oyunda bıldırcın ana ürünlü bir yaratıcı yemek yapılacak. Bu turda en iyi tabağı çıkaran üç yarışması MasterChef’te bir hafta daha yarışmayı garantilemiş olacak. Son üç kişi arasında oynanacak final oyunu ile MasterChef’e veda eden isim belli olacak. İlgiyle takip edilen MasterChef’te bu akşam kim elenecek, kim gidecek merakla bekleniyor.

MASTERCHEF'TE ELEMEYE KALANLAR

MasterChef Türkiye’de her hafta takımlar yeniden kuruluyor. Kurulan takımlar arasında üç dokunulmazlık oyunu oynanıyor. Dokunulmazlığı kaybeden takım ise bireysel dokunulmazlık oyunu oynuyor. Ve sonrasında eleme oylaması yapılıyor. Sonuçta ise iki eleme adayı ortaya çıkıyor. İlk dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Emir kazandı. Onun ise eleme potasına gönderdiği Özgül, haftanın ilk eleme adayı oldu. Esra ise oylamada en fazla oyu alarak ikinci eleme adayı oldu.

Haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu yine Kırmızı takım kaybetti. Oynanan bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan ise Berker oldu. Onun eleme potasına göndermeyi seçtiği isim Eray oldu. Ayyüce ise oylamada en fazla oyu alarak dördüncü eleme adayı oldu.

Son dokunulmazlık oyununu Mavi takım kaybetti. Haftanın son bireysel dokunulmazlığı kazanan ise Furkan oldu. Ve Barbaros’u eleme potasına gönderdi. Böylece beşinci eleme adayı belli oldu. Oylamada ise Celal en fazla oyu alarak 6. eleme adayı olmuş oldu.

MASTERCHEF KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye’de bu akşam altı eleme adayı arasında kıyasıya bir rekabet yaşandı. MasterChef haftanın eleme adayları olan Özgül, Esra, Eray, Ayyüce, Barbaros ve Celal eleme gecesinde yarışmaya devam edebilmek için en iyi tabağı çıkarmaya çalıştı. MasterChef 65. Bölümde MasterChef Türkiye'ye veda eden isim Celal oldu.