Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Biyografi Melek Mosso kimdir? Melek Mosso nereli, kaç yaşında? İşte Melek Mosso'nun şarkıları ve hayatı

    Sibel Can, Hüsnü Şenlendirici ve Hakan Altun'un sunumuyla her hafta cumartesi akşamları birbirinden renkli konuklarıyla Kanal D ekranlarında seyirciyle buluşuyor. Ünlü müzisyen ve şarkıcı Melek Mosso, bu akşam Şarkılar Bizi Söyler konuklarından biri oluyor.

    MELEK MOSSO KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

    Melek Mosso ya da tam adıyla Melek Davarcı 11 Kasım 1988 tarihinde Kayseri'de dünyaya gekldi. Sahnede Melek Mosso ismiyle performans gösteren Melek Mosso aynı zamanda müzik öğretmenliği de yapıyor.

    Müzik hayatı yedi yaşında ilk bestesini yaparak başlayan Melek Mosso dokuz yaşında Denizli Belediye Konservatuvarı'nda bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri almaya başladı. Daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi'nde eğitimine devam etti. Lise döneminde yan flüt çalmaya başladı. Üniversite öğrenimini Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nde tamamladı. Öğrenim hayatı boyunca korist ve solistlik yaptı.

    REKLAM
    https://www.instagram.com/p/CTgmxzpoS5B/?utm_source=ig_web_copy_link

    Eğitimini tamamladıktan sonra geldiği İstanbul'da Kadıköy - Beşiktaş hattında müzik yaparak tanınırlığını arttırdı. Ayrıca piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri vererek, müzik eğitimi almak isteyen öğrencilerini konservatuvar sınavlarına hazırladı. Çeşitli Müzik Yarışmalarına katılarak ödüller kazandı. Müzisyen arkadaşları ile kurduğu Zbam The Band isimli grubu ile swing ve caz konseptli müzik yaparak çeşitli sahnelerde performans gösterdi.

    Yıldız Tilbe'nin "Vursalar Ölemem" isimli şarkısını yeniden yorumladığı video 85 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı. No.1'in TV dizisi Çukur için yapılan "Hiç Işık Yok" isimli şarkısında No.1'e eşlik etti ve bu parça 100 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı. Ayrıca "Hiç Işık Yok" isimli parça No.1'in "Siyah Bayrak" albümünde yer aldı. 2018 yılında söz ve müziğini kendisinin yaptığı teklisi "Kedi" ile uzun süre radyoların çalma listelerinde yer aldı.

    REKLAM
    https://www.instagram.com/p/CVP46dJgXje/?utm_source=ig_web_copy_link

    MELEK MOSSO ŞARKILARI

    EP'leri

    Melek Mosso (2020)

    Single'ları

    "Kedi" (2018)

    "Gölgen Yeter" (2018)

    "Keklik Gibi" (2019)

    "Vursalar Ölemem" (2019)

    "Sarıla Sarıla" (2019)

    "Gönül Gözü" (2020)

    "Unutan Kazanır" (2020)

    "Cumartesi Türküsü" (2020)

    "Yalan" (ft. Aras) (2020)

    "Kurtuldun Dediler" (2020)

    "Kızgınım" (2021)

    "Ağlarsam" (2021)

    "Sonrası Kalır" (2021)

    "Gel Desem de Gelme" (Aras ile) (2021)

    "Zülüf" (Haluk Levent ile) (2021)

    "Parayla Saadet Olmaz" (Sevda Yüklü Şarkılar) (2021)

    "Hayatım Kaymış" (2021)

    Haberi Hazırlayan: Elif Avcı
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ