Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
"Risklerimin farkındayım ama bu kez inanıyorum"
0:00 / 0:00
HABERTURK.COM

Teknik direktör Fatih Terim'in kızı Merve Terim Çetin, 2011 yılında Ahmet Baran Çetin ile nikah masasına oturmuştu. Mutlu evlilikleri süren çiftin oğulları Yaman, 2014'te dünyaya gelmişti.

'İKİNCİ BEBEK' MÜJDESİ

İlk hamileliğinde sorunlar yaşayan 34 yaşındaki Merve Terim Çetin, ikinci kez anne olmaya hazırlanıyor. Müjdeli haberi eşi ve oğlu ile birlikte yer aldığı fotoğrafı Instagram'dan paylaşarak duyuran Terim, "Biz aslında bu fotoğrafta 4 kişiyiz, bu yolculuğa tekrar çıktığım için deli olduğumu düşünen büyük bir kesim olsa da, ben bu hayatta en çok anne olmayı sevdim ve bu yüzden yolum zor ve uzun olsa da bambaşka bir hikayenin başındayım..." dedi.

'RİSKLERİN FARKINDAYIM AMA İNANIYORUM'

"Anne olmak demek, birlikte büyümektir." ifadelerini kullanan Merve Terim Çetin, "Hatta derler ya; 'Kimi zaman çocuk, anneyi büyütür, geliştirir.' Biz de aynen böyle oldu, Yaman beni büyüttü, geliştirdi ve cesaretlendirdi. Kişiliğinizi ve önceliklerinizi değiştiren bir olgu, annelik... Düşündüğünüzde kendinden bir insan çıkarmak hiçbir anlamda kolay değil, fiziksel değişikliklerin yanında, ruhsal değişimlerde sırtınızda ve bu yük biz prematüre annelerin de tahmin ettiğinizden de fazla... Ama bütün bu zor süreçlerin yanında, bu güzelliği tekrar yaşayabilmek, Yaman'ın biz gittikten sonra yalnız kalmayacak olduğunu bilmek tüm zorlukları kolaylaştırıyor. Bunun için de binlerce kez şükrediyorum." şeklinde konuştu.

DUA İSTEDİ

Hamilelik sürecindeki risklerinin farkında olduğunu da dile getiren Terim, "Korkularım gerçek, endişelerim yoğun ama her şeye rağmen bu sefer sonunu sağlıkla görebileceğime çok içten inanıyorum." dedi.

Ayrıca Terim, takipçilerinden dua istemeyi de ihmal etmedi.

ERKEN DOĞUM YAPMIŞTI

Merve Terim Çetin, ilk hamileliğini yaşadığı dönemde kardeşi Buse Terim'in düğün günü hastaneye kaldırılmıştı. Erken doğum riski nedeniyle hastaneye götürülen Terim, sezaryen doğum ile 6,5 aylıkken doğum yapmıştı.

BEBEĞİNİ GÖREMEMİŞTİ

Merve Terim Çetin'in bebeği Yaman, yaklaşık 950 gram olarak dünyaya gelmişti. Ünlü isim, bir süre yoğun bakımda tedavi gören bebeği ile ayrı kalmıştı.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.